Zaklikowska Majówka

Data dodania: 29 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

W pierwszy majowy weekend w dniach od 1-3.05.2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza wszystkich na uroczystą majówkę.

W dniu 1 maja przewidziane są turnieje sportowe; piłki nożnej juniorów, tenisa stołowego, szachów błyskawicznych. Rozgrywki będą przebiegały zarówno na hali sportowej, jak i w budynku GOK. Honorowy patronat na rozgrywkami objął Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik.

Ciekawym punktem dnia będzie przedstawienie fotografii z dziejów piłki nożnej w Zaklikowie, które rozpocznie się o godz. 17.00 w GOK.

W dniu 2 maja będzie można już od godz. 14.00 podziwiać występy na płycie rynku w Zaklikowie orkiestr dętych, oraz zespołów tanecznych i wokalnych. Przewidziane jest także wesołe miasteczko dla najmłodszych.

Natomiast o godz. 19.00 w GOK wystąpi Teatr Muzyczny w Lublinie, który zaprezentuje największe przeboje dawno minionych lat.

W dniu 3 maja uroczyste obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczną się o godz. 11.00. mszą św. w kościele w Zaklikowie. W ramach tych obchodów przewidziany jest koncert pieśni patriotycznych.

Dzień 3 maja rozpocznie się jednak już o godz. 7.00 zawodami w wędkarstwie spiningowym.

Od godz. 15.00 imprezy zostaną przeniesione na stadion piłkarski, gdzie rozegrany zostanie mecz ligowy pomiędzy LKS Sanna Zaklików a Jeziorak Chwałowice. Następnym punktem programu będzie mecz, w którym zagrają legendy zaklikowskiego futbolu z Czarnymi Lipa.

Organizator majówki zaprasza również na spacery,  inne atrakcje piłkarsko sportowe, a także na kiełbaski z grilla na stadionie LKS.

Szczegółowy plan majówkowych imprez prezentują strony internetowe www.gokzaklikow.pl oraz www.zaklikow.pl.

majowka (1)

1. anonimka

poweim wam ze nowy dyr GOKU daje rade, az jestem ciekawa jak beda wygladac dni zaklikowa !

2. KONESER

Wernisaz wystawy foto GOK w pawilonie Sanny to jedna wielka ściema.Gospodarz nie otworzył obiektu.Czy ktos za to „beknie” M.ilosnicy starej fotografii wyprowadzeni w pole.jPierwszy dzień Majowki zakończony klapa,a miało byc inaczej.