Zaklikowskie grube ryby

Data dodania: 23 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

W Zaklikowie trwają prace związane z odłowami ryb hodowlanych. Większość odłowów jest już przeprowadzona. Odłowy to ciężka praca, jednak jest to również bardzo ciekawe widowisko.

Na tle naszego powiatu stalowowolskiego Zaklików jawi się jako zagłębie rybne. Jednak obecna powierzchnia lustra wody stanowi zaledwie niewielki procent tego, jakim obszarem zarządzał dawny PGR Ryb. W opinii osób znających temat, w okresie świetności PGR Ryb, w tamtych „zgniłych czasach”, pod zarządem zaklikowskim znajdowało się około 3500 hektarów lustra wody. Gmina Zaklików nie posiada obecnie nawet 8 procent z tej liczby, jednak i tak jest to znaczący areał. Akweny wodne znajdujące się wówczas pod zaklikowskim zarządem są położone na terenach kilku obecnych powiatów m.in. stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, janowskiego, kraśnickiego a także staszowskiego.

Głównym gatunkiem hodowlanym naszego terenu jest karp, następnie amur, szczupak, sum i sandacz.

Właściciele stawów są zadowoleni z dotychczasowych wyników odłowów. Zaklikowskie ryby są w dobrej kondycji zdrowotnej i osiągnęły zadowalający przyrost i zasługują na miano zaklikowskich grubych ryb.

Pojawienie się w naszych wodach raków, o czym MiastoZaklikow.pl poprzednio informował potwierdza to, iż ryby z naszych wód muszą być jakościowo bardzo dobre.

IMG_0303 IMG_0306 IMG_0307 IMG_0308 IMG_0309 IMG_0310 IMG_0311

1. Wojtek

Dzisiaj pożegnaliśmy czcigodnego Ks. Prałata piotra Tarnowskiego. Ale Zaklików jak zwykle musi zrobić oborę. Wydawałoby się, że Pan Sylwester Piechota jest człowiekiem kulturalnym, ale nic bardziej mylnego. W tak uroczystym dniu, podczas mszy pogrzebowej śp. Księdza Prałata, zamiast skupić sięna osobie zmarłego, poniża obecnego Proboszcza Zaklikowa. Mówi, że Ks. Prałat nie prosił wsposób nachalny i uporczywy o datki na utrzymanie kościoła. Czyżby miał zaniki pamięci. Przecież początki probostwa Ks. Prałata też nie były różowe. wprowadził On wymóg ofiar na potrzebyKościoła w kwocie 50 tys (stara waluta) z każdego domu. też to ludziom się nie podobało. A oszczerstwa nt. przeznaczenia pieniędzy na dach na kościół. Ale no cóż, zacni Zaklikowianie chcą remontu kościoła, ale żeby się samo i za darmo zrobiło. A ja mam jedno pytanie, skoro nie chcecie dawać ofiar na Kościół, a chcecie żeby było zrobione, to dlaczego wszyscy za wykonanie jakiejś usługi chcecie kasę? Ja chcę za darmo leczyć zęby, a co?

A tak w ogóle na taką dużą parafię ok. 100 kopert miesięcznie i 2 lub 3 tysiące to śmiech. W sąsiedniej parafii (wiem z pierwszej ręki), na około 1800 wiernych, co miesiąc jest składane też ok. 100 kopert, w których jest ok. 6 tysięcy złotych. A w Zaklikowie jest odwrotna zależność – dwa razy więcejwiernych a dwa razy mniej pieniędzy i z czego chcecie remontów?!?!

1. pic...on

Daj spokój człowieku … ściągnij majtki i wytrzyj sobie czoło… do swojego wpisu dołącz jeszcze tabelkę … wylicz ile za pogrzeby, msze za zmarłych, kolędy, śluby, chrzty, pół ślubki, ofiary, taca ectr… (zaświadczenia tp.) ..pomnóż to za 12 miesięcy .Powiem tyle … Pomnóż to wszystko przez 25 lat bo co ćwierć wieku jakichś tam remoncik wypada… .Księża otrzymują pensje ze szkoły.. ZUS maja także tam opłacany… mam pisać i wyliczać nadal.. ? Powiem więcej … powiedz mi KTO NAJBARDZIEJ PŁACZE ŻE MU BRAK I ŻE MA MAŁO…… .Ja ci powiem NAJBARDZIEJ PŁACZĄ CI CO MAJĄ NAJWIĘCEJ.. .Kler i Lepery …

2. pik...on

To prawda, że wreszcie „obalono” szkolnego … ZASŁUŻONEGO pseudo reformatora … czyli pana dyrektora ?????. Stanowczo za późno … .