Zaproszenie na Hubertusa i Gminne Święto Ziemniaka

Data dodania: 8 października 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu, Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem i Stadnina Koni w Żabnie zapraszają na połączone imprezy Hubertusa Nadsańskiego i Gminne Święto Ziemniaka.

Połączone imprezy będą miały miejsce w dniu 9 października 2016 r. (niedziela) a rozpoczną się o godzinie 10.30 Uroczystą Mszą Hubertowską w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Radomyślu nad Sanem.

Członkowie PZŁ będą obchodzić podwójne święto, gdyż w tym roku przypada 40-lecie tarnobrzeskiego łowiectwa.

O godz. 12.00 w Żabnie odbędzie się gonitwa konna za lisem, a od godziny 13.00 rozpoczną się imprezy towarzyszące. Będzie można wysłuchać sygnałów myśliwskich, obejrzeć prezentację sztandarów kół łowieckich a także pokazy sokolnicze i pokazy psów myśliwskich.

Przed publicznością wystąpi zespół Żubrosie, oraz chór Knieja. Ze swoim repertuarem wystąpi także zespół Pieśni i Tańca Racławice.

Prezentowane będą wystawy przyrodniczo-łowieckie kół myśliwskich Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu.

Okręg PZŁ w Tarnobrzegu skupia ponad 30 kół łowieckich. Z okazji 40-lecia PZŁ w Tarnobrzegu myśliwi z poszczególnych kół łowieckich przygotują przeróżne potrawy z dziczyzny a Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem potrawy z ziemniaka. Wszystkie dania dla uczestników imprezy są darmowe a wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają, że nikt nie powinien odejść z imprezy głodny.

Szacuje się, że połączona impreza w dniu 9 października jest największą imprezą tego typu w naszym regionie a być może w skali całego kraju.

O godz. 18.00 rozpocznie się czas muzyki pod gwiazdami.