Zmarł najstarszy mężczyzna w Gminie Zaklików

Data dodania: 13 października 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Zmarł najstarszy mężczyzna mieszkający w Gminie Zaklików.

W dniu 12 października 2016 r. w wieku 98 lat odszedł na wieczną wartę por. Józef Polański – żołnierz Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza „Ostróg”.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek 14.10.2016 r. o godz. 15:00 w Kościele pw. św. Anny w Zaklikowie.

Józef Polański mieszkający w Zaklikowie był najstarszym mężczyzną w całej zaklikowskiej gminie. Urodził się 04.12.1918 r. w Zaklikowie. Śmierć nadeszła niespodziewanie. Do końca swoich dni był pełen pogody ducha i pozytywnie nastawiony do drugiego człowieka pomimo, iż tak jak inne ofiary wojny, zaznał bardzo wiele krzywd od innych ludzi.

Znany był ze swego serdecznego, mocnego męskiego uścisku dłoni. Swój stosunek do przeszłości, otaczającej go rzeczywistości, wspomnień i przemyśleń zawarł w napisanych przez siebie licznych wierszach.