Zmiany „na pogotowiu” w Stalowej Woli

Data dodania: 29 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

Dyrekcja Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli wprowadza od dnia 03 listopada 2014 r. zmiany w funkcjonowaniu Izby Przyjęć oraz gabinetów Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej. Zmiany te powinny zainteresować również nas mieszkańców Gminy Zaklików.

Jeżeli ktoś w godzinach wieczornych lub nocnych poczuje się źle i postanowi udać się na pogotowie do Stalowej Woli, winien kierować się nie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) jak dotychczas, a bezpośrednio do gabinetów lekarskich na parterze drugiego pawilonu szpitala tj. pawilonu, w którym znajdują się oddziały: Ginekologiczny, Położniczy, Kardiologiczny, Okulistyczny. Te gabinety lekarskie od 03.11.2014 r. będą funkcjonowały  zamiast starej Izby Przyjęć.

Jeżeli pacjent posiada już skierowanie na oddział Ginekologii, Położnictwa (dotyczy to także kobiet ciężarnych), Psychiatrii czy Dermatologii – powinien kierować się bezpośrednio na te oddziały, ponieważ mają one własne Izby Przyjęć.

Dla pacjentów Oddziału Pediatrii nic się nie zmienia – Izba Przyjęć dla dzieci znajduje się na parterze drugiego pawilonu szpitala, w tym samym miejscu.

Pacjenci skierowani na jakikolwiek inny oddział szpitala niż wymienione, powinni kierować się do Ogólnej Izby Przyjęć na SOR.

Zmiany te powodują to, iż dwie ogólne Izby Przyjęć zastąpi jedna, ulokowana na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zniknie Izba Przyjęć ulokowana w drugim pawilonie (obok ewidencji Ruchu Chorych). Izba Przyjęć będzie obsługiwała wszystkie oddziały szpitala. Oprócz tej jednej ogólnej Izby Przyjęć, funkcjonować będą „Oddziałowe” Izby Przyjęć na oddziałach Pediatrii, Ginekologii, Położnictwie, Psychiatrii oraz Dermatologii. W miejsce zlikwidowanej Izby Przyjęć na parterze w drugim pawilonie, w sąsiedztwie ewidencji Ruchu Chorych, przeniesione zostaną gabinety dla lekarza Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej, potocznie zwanego jako „lekarz na pogotowiu”. Gabinety te będą czynne codziennie w godzinach od 18:00 do 7:00 rano oraz całodobowo w okresie dni wolnych od pracy i świąt.

Wprowadzone zmiany są podyktowane konicznością uniknięcia zamieszania jakie tworzyło się w mieszających się kolejkach – pacjenci musieli dłużej czekać, pojawiały się stres i nerwy.

Na początku na pewno pojawi się trochę zamieszania, ale zmiany mają na celu lepszą obsługę pacjentów i myślę, że szybko zostaną docenione – stwierdza Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Mirosław Leśniewski.

1. Lagodna Herta

Wszystko fajnie, jesli ma nam to ulatwic przyjecie do szpitala lub zapewnic szybciej doorazna pomoc. Jednak tekst napisal ktos bardzo zawile. Napewno da sie to napisac w dwoch, trzech zdaniach bo czytajac ten tekst nawet dwa razy, przecietny obywatel (za takiego pozwole sobie siebie uwazac) niewiele zrozumie.