Czy w ZSO w Zaklikowie będą działały dwie Rady Rodziców

Data dodania: 9 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | 3 komentarze

W dniu 23.09.2014 r. w ZSO w Zaklikowie odbyło się pierwsze spotkanie sprawozdawczo-wyborcze przedstawicieli rodziców. Na spotkaniu dokonano wyboru Prezydium Rady Rodziców oraz Komisji Rewizyjnej.

Obecni na zebraniu rodzice twierdzą, iż tak jednomyślnego głosowania jeszcze w tej szkole nie było.

Po ukonstytuowaniu się organów Rady Rodziców, jeszcze na tym samym spotkaniu podjęto pierwsze uchwały m.in. w sprawie dofinansowania poczęstunku dla dzieci biorących udział w mającym odbyć się „Pikniku ekologicznym” oraz uhonorowania nauczycieli i pracowników oświaty w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej.

Rada Rodziców w ZSO w Zaklikowie ukonstytuowała się w dniu 23.09.2014 r. i działa zgodnie ze swymi kompetencjami, jest organem samorządnym i nie podlega dyrekcji szkoły.

Dyrekcja szkoły podejmuje jednak działania zmierzające do przeprowadzenia drugich wyborów i powołania nowej Rady Rodziców. Z inicjatywy dyrekcji szkoły za pośrednictwem wychowawców klas odbywają się właśnie ponowne wybory „trójek klasowych”.

Dlatego zastanawiające jest czy dyrekcji szkoły uda się przeprowadzić wybory do następnej Rady Rodziców i czy w naszej szkole będzie działało dwie Rady Rodziców, a jeżeli tak, to która będzie ważniejsza.

W ocenie osób znających problematykę prawa oświatowego, dyrekcja szkoły przygotowując kolejne wybory wkracza na grunt zastrzeżony do wyłącznej kompetencji rodziców uczniów i może w związku z tym dojść do złamania prawa.

Odpowiednie zawiadomienie w tej sprawie złożono już do Organu prowadzącego szkołę Burmistrza Miasta Zaklików.

Burmistrz potwierdza, iż uzyskał wiedzę o wpłynięciu takiego zawiadomienia, jednak odmawia w tej sprawie komentarza. W sprawie mają się wypowiedzieć fachowcy w dziedzinie prawa oświatowego.

W ocenie Redakcji MiastoZaklików.pl fachowcy ci muszą dokonać analizy w przyspieszonym tempie, gdyż najprawdopodobniej drugie wybory mają się odbyć już w dniu 10.10.2014 r. tj. w dniu jutrzejszym.

Do sprawy tej powrócimy.

 1. Anonim

  Z nazwiska redaktora mniewam że jest pan bezpośrednio związany z poruszonym tutaj tematem, więc pańskie spostrzeżenia w tym temacie są subiektywne. A czy nie rola pańska jest obiektywizm? Czy nie wykorzystuje pan „redaktor” tegoż serwisu informacyjnego do własnych celów? Czy mieszkańcy zaklikowa chcą by w taki sposób , w taka myśl reprezentował pan „redaktor” nasze miasto ? Jeśli założył pan te stronę to proszę o obiektywizm i nienarzucanie nam własnego interpretowania otaczającej nas rzeczywistości.

  Reply
 2. Lagodna Herta

  Szanowna redakcjo! zainteresowana zadala pytanie i czeka na odpowiedz. Prawde powiedziawszy takze jestem ciekawa skad redakcja wie co planuje dyrekcja ZSO w Zaklikowie?
  A tak na marginesie powiem, ze jakos specjalnie zaskoczona nie jestem „kopaniem”, bo w Zaklikowie to zdaje sie u pewnych osob stalo sie juz norma. Trudno bowiem uwierzyc, ze od kilkunastu lat w Zaklikowie szkola jest zle zarzadzana, a w takim swietle stawiaja ja sami mieszkancy sciagajac telewizje, piszac do roznych gazet, donoszac do kuratorium. Nie chce byc zle zrozumiana; nie jestem nauczycielem. Jestem mieszkancem tego miasta i jest mi przykro, ze wlasnych problemow nie potrafimy rozwiazac tu na miejscu. Czy nie prosciej by bylo szanowna redakcjo porozmawiac o tym, co wg redakcji mialo miejsce z dyrekcja szkoly. Na dobry wizerunek tej szkoly pracuje latami wiele osob, dlatego uwazam, ze wszelkiego typu watpliwosci jesli sie pojawiaja powinno sie w pierwszym rzedzie wyjasniac u zrodla (czyt. dyrektora). Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje – tak mowi przyslowie. O co w tej sprawie zatem chodzi?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code