MEN o postępowaniach dyscyplinarnych nauczycieli

Data dodania: 23 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | Brak komentarzy

W tym roku szkolnym do kuratoriów trafiło 136 spraw dotyczących stosowania przemocy wobec dzieci, uczniów i wychowanków; do rzeczników dyscyplinarnych przy wojewodach wpłynęło 267 wniosków o ukaranie nauczycieli za uchybienie godności zawodu – wynika z danych MEN.

O takie informacje minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska wystąpiła do kuratorów po doniesieniach medialnych w sprawie znęcania się na dziećmi w szkole podstawowej w Szczodrem (Dolnośląskie). W placówce tej nauczycielka zaklejała sześcioletnim uczniom usta taśmą.
„Poprosiłam o sprawdzenie ile takich spraw trafiło do kuratorów i do rzeczników dyscypliny od początku tego roku szkolnego. Do kuratorów trafiło 136 spraw, a do rzeczników trafiło 267 spraw (…). Część z nich została odrzucona, w części toczą się postępowania. To, co jest zawsze zarzutem najpoważniejszym to jest naruszenie godności ucznia, tutaj tych spraw ileś jest przed nami” – powiedziała w piątek dziennikarzom Kluzik-Rostkowska.

W ubiegłym tygodniu Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu na podstawie doniesień medialnych z urzędu podjęła działania w sprawie zachowania się nauczycielki w Szczodrem. Potwierdziły one, że mogło dojść do przestępstwa znęcania się nad dziećmi. Za przestępstwo z art. 207 kk grozi nauczycielce kara od trzech miesięcy do 5 lat więzienia.

Całość artykułu na stronie www.lex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code