Policja i „Bezpieczny senior” w Zaklikowie

Data dodania: 17 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | Brak komentarzy

Zaproszenie na debatę pod hasłem „Bezpieczny Senior”, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie  przyjęli seniorzy działający w klubach seniora, policjanci i mieszkańcy Zaklikowa.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wczoraj o godz. 16 stalowowolscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną. Skierowana była ona przede wszystkim do seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili rożne formy oszustw i radzili co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów.

Przybyłych gości przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli – mł. insp. Stanisław Mastalerczyk, który omówił cel debaty, podkreślając jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo seniorów i jak nie stać się ofiarą oszustów podających się za wnuczka.

W trakcie prezentacji multimedialnej szczególny nacisk policjanci położyli na przypomnienie mechanizmu działania sprawców wyłudzających pieniądze metodą „na wnuczka”, „na urzędnika” i „na pracownika pomocy społecznej”. Omówiony został mechanizm działania sprawców wyłudzających pieniądze od osób w podeszłym wieku oraz samotnie mieszkających.

Kolejną kwestią jaka została poruszona w trakcie debaty było omówienie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Zagadnienie to szczegółowo przedstawił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Gawlas.

Na zakończenie debaty jej uczestnicy wypełnili specjalnie przygotowane przez policjantów ankiety podsumowujące przedsięwzięcie. Debata społeczna, która odbyła się we wtorkowe popołudnie, pozwoli na jeszcze lepsze rozpoznanie problemów związanych z bezpieczeństwem seniorów. W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski uczestników spotkania, które Policja uwzględni w czasie planowania służby. Jednym z efektów debaty jest lepsza wiedza na temat oczekiwań seniorów wobec Policji.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code