Spotkanie dla chorych na łuszczycę

Data dodania: 2 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | Brak komentarzy

Uciążliwa, przewlekła i w zasadzie nieuleczalna – taka jest Łuszczyca. Ciężko jest z nią wygrać, jeszcze trudniej żyć z nią na co dzień. Warto jednak dowiedzieć się o niej jak najwięcej, do czego mieszkańców zmagających się z tą chorobą, zachęca Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, działające przy stalowowolskim Szpitalu.

To właśnie osobom zmagającym się z tą chorobą oraz ich rodzinom, poświęcone jest kolejne spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 12 lutego o godz. 17:00 w salce seminaryjnej przy Oddziale Dermatologicznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli (ul. Staszica 4). 

Łuszczyca to jedna z najpowszechniejszych chorób dermatologicznych. Jest schorzeniem nieuleczalnym i uciążliwym, charakteryzującym się nawrotami i remisjami. Mało estetyczne zmiany skórne, powodują również duży dyskomfort psychiczny u chorych na łuszczycę, będąc często główną przyczyną ich społecznej izolacji. Najczęstszym objawem choroby jest pojawienie się na skórze różnej wielkości zaczerwienień pokrytych charakterystyczną, srebrzysto-szarą łuską, czyli obumarłym i niedożywionym naskórkiem wyprodukowanym w nadmiarze przez komórki skóry.

Łuszczyca zwykle zajmuje skórę na łokciach, kolanach, w okolicach krzyża i na głowie. W początkowym stadium, choroba przypomina atopowe zapalenie skóry i często jest z nią mylona.

Spotkanie będzie okazją do uzyskania szczegółowych informacji na temat choroby, jej przyczyn i skutków, nowych możliwości leczenia oraz świadczeniach, z których można skorzystać w przychodni lub szpitalu.

Źródło: szpital-stw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code