Bardzo słaby wynik do Rady Powiatu

Data dodania: 22 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 9 komentarzy

Znane są wyniki do Rady Powiatu Stalowowolskiego i wskazują na to, że władzę w naszym powiecie przejęło Prawo i Sprawiedliwość, wprowadzając do rady niżej wskazane osoby:

Janusz Zarzeczny, Alfred Rzegocki, Andrzej Gargaś, Ryszard Andres,  Grażyna Janik, Leokadia Gugała, Marek Tyza, Stanisław Anioł, Tadeusz Samołyk, Jan Nowak, Stanisław Paleń,  Edward Sulich, Aleksander Jaboński

KW Forum Mieszkańców Powiatu

Mariusz Sołtys, Dariusz Bańka, Grzegorz Janiec, Marek Ujda, Sebastian Nabrzeski, Jaromir Wiepręć

KW Niezależne Porozumienie Samorządowe

Zygmunt Cholewiński, Robert Fila, Marek Kopera, Wojciech Korkowski.

Do Rady Powiatu Stalowowolskiego weszła znaczna ilość radnych, którzy sprawowali już wysokie stanowiska samorządowe m.in. były marszałek naszego województwa  Zygmunt Cholewiński, były starosta Robert Fila, dwóch byłych wicestarostów Mariusz Sołtys i Janusz Zarzeczny oraz były prezydent Stalowej Woli Alfred Rzegocki, a także byli przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Andres i Marek Kopera.

Kandydatem do fotela Starosty Stalowowolskiego jest Janusz Zarzeczny. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy, gdyż na ostatnim spotkaniu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, które miało miejsce w GOK w Zaklikowie, Janusz Zarzeczny wypowiadał się o naszej gminie w samych superlatywach. Cenił zaradność mieszkańców naszej gminy, oraz zapewniał o osobistych sentymentach do naszej gminy i naszego miasteczka.

Ze składu Rady Powiatu wynika, że nasza gmina wywalczyła w tych wyborach zbyt małe przedstawicielstwo a winą była właśnie niska frekwencja wyborcza. Możemy liczyć praktycznie tylko na głos Mariusza Sołtysa obecnego kandydata w II turze na Burmistrza Zaklikowa, gdyż nikt inny spośród naszych kandydatów nie przeszedł w tych wyborach a startowali:

Z KWW Prawo i sprawiedliwość

Plennikowski Waldemar, Pyć Jolanta Ewa, Wołoszyn Grażyna Ewa, Sieczkoś Witold Bogusław, Paleń Stanisław.

Z KWW Forum Mieszkańców Powiatu

Sołtys Mariusz

Z KWW Niezależne Porozumienie Samorządowe

Ziółkowski Leszek, Pezda-Stryjecka Iwona

Z KWW SLD Lewica Razem

Kapuścik Sylwia

Z KWW Kongres Nowej Prawicy

Pruchnicka Justyna

 1. Zdumiona

  No Sołtys to bezrobotnym raczej nie zostanie bo już się sprzedał do powiatu na fotelik wicestarosty. To było oczywiste, że blefem były wszystkie ściemy jak to nagle poczuł obowiązek służenia „naszej” – jego obywatela również haha-małej ojczyźnie jaką jest Zaklików. Gość startował gdzie mógł, żeby zapewnić sobie fotelik a głupi zaklikowski naród w te jego ściemy uwierzył! I co, w II turze też zagłosujecie na Sołtysa „bo pragnie dla Zaklikowa zmian”? Z fotela w starostwie głośno się z was śmieje. Przynajmniej nikt już więcej nie będzie płakał na mieście, że tak się wykosztował na kampanię a przegrał – żenada!!!

  Reply
 2. Wojtek

  A ja się cieszę, że Pan Mariusz pozostał w Radzie Powiatu. Przynajmniej wiem, że jak będę mieć jakąś sprawę to Pan Sołtys mi pomoże, albo chociaż podpowie co zrobić. Wiem, że moja indywidualna sprawa nie będzie zbyta przez niego jak przez Wójcika. Tak się co niektórzy cieszyli że bezrobotnym zostanie, a nie wiadomo co los dalej pokaże.

  Reply
 3. brodaty

  Coś cichutka ta druga część kampanii, czy wie może ktos do się dzieje z kandydatami, bo nic nie słychać, może p. Sołtys zrezygnował czy co. Jak ktoś coś wie to niech się podzieli, bo nic nie wiadomo. Z powodu późnego ogłoszenia wyników dopiero teraz przezywają co niektórzy rozczarowanie ale przecież wszyscy nie mogli wygrać. Przegrani głowa do góry !

  Reply
  1. Gufi

   Proste, trwa druga tura wyborów na burmistrza Zaklikowa w której bierze udział p. Sołtys dlatego wszystko będzie wiadomo już za tydzień

   Reply
  2. Św. Mikołaj

   Wcale nie taka cicha. 24 listopada, a u nas dekoracje świąteczne na słupach. Aż strach pomyśleć, czy któryś z kandydatów przed ciszą wyborczą nie będzie jeździł saniami zaprzęgniętymi w renifery. Stawiam na tego z Galicji, bo grubszy i bardziej rumiany.

   Reply
 4. Lagodna Herta

  Moim zdaniem Zaklikow mial napewno szanse na conajmniej dwa mandaty, gdyby komitety nie wystawily az tylu kandydatow, bo to spowodowalo niepotrzebne rozproszenie glosow. Stalo sie jak sie stalo, za chwile, gdyby to Pan Soltys wygral wybory na burmistrza pewnie nie mielibysmy zadnego przedstawiciela w powiecie i tez jakos to musielibysmy przelknac.
  Co zas sie tyczy frekwencji, to wg mojej wiedzy wlasnie w naszej gminie byla ona najwieksza w calym powiecie.

  Reply
 5. brodaty

  No nie wiem czy to wina frekwencji czy kandydatów. Nie było widać żadnego konkretnego kadydata poza Sołtysem, nie wiem na co liczyli pozostali, dziwie się PiS że postawili na takich kandydatów, przecież wiadomo było że wynik będzie słaby, ale u nas naprawdę nie ma kogo wystawić, wszyscy co mądrzejsi siedzą od tego z daleka.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code