Biskup Frankowski z dziećmi i młodzieżą w Lipie

Data dodania: 10 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu dzisiejszym o godz. 9.20 w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Lipie odbędzie się spotkanie dzieci i młodzieży z Ks. Biskupem Edwardem Frankowskim. Spotkanie ma m.in. na celu uczczenie rocznicy wyboru na stolicę piotrową Jana Pawła II, która przypada w dniu 16.10.2014 r. Z tej okazji dzieci i młodzież pod okiem grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły przygotowały część artystyczną. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej budynku ZS w Lipie. Po występie artystycznym Ks. Biskup Edward Frankowski będzie poproszony o zabranie głosu.

Ks. Biskup Edward Frankowski w trakcie tej wizyty odwiedzi swe rodzinne strony, pochodzi bowiem z naszych stron. Urodził się 15.08.1937 w Kępie Rzeczyckiej.

Wizyta w ZS w Lipie nie będzie jedynym spotkaniem ks. biskupa z mieszkańcami Lipy.

W dniu jutrzejszym weźmie także udział we mszy świętej w kościele w Lipie. Uroczystości kościelne rozpoczną się różańcem o godz. 16.45 a następnie będzie msza święta o godz. 17.30.

Ks. biskup spotka się także z przedstawicielami społeczności lipskiej m.in. Komitetem Budowy Kościoła w Lipie, Radą Parafialną, strażakami, kołem różańcowym i harcerzami a także z Burmistrzem Zdzisławem Wójcik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code