Cześć dla Święta Niepodległości w Zaklikowie

Data dodania: 11 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

W dniu dzisiejszym w całym kraju odbywają się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji również w Zaklikowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Zaklikowie. W trakcie mszy św. ks. Henryk Krzyżanowski mówił o potrzebie pielęgnowania w naszej pamięci heroizmu naszych przodków, którzy w jednym zrywie narodowym, pod okupacją różnych zaborców przywrócili Polskę Europie i światu. Przypomniał o naszych świętych m.in. pierwszym i jedynym słowiańskim papieżu Janie Pawle II, który rozsławił naszą niepodległą ojczyznę po krańce ziemi. Modlono się o niepodległość i dobro ojczyzny a zwłaszcza o miejsca pracy i powrót do ojczyzny ponad 2 milionowej rzeszy młodych ludzi, którzy wyjechali za pracą poza granice kraju.

Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Zaklikowskim rynku. W uroczystości wzięli udział  przedstawiciele naszych władz samorządowych m.in. Wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego Mariusz Sołtys i Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, przewodnicząca Rady Miejskiej w Zaklikowie a także przedstawiciele poszczególnych sołectw.

Burmistrz Zaklikowa w swym wystąpieniu przypomniał, że o niepodległość należy walczyć i sami musimy troszczyć się o nią, bez oglądania się na innych, gdyż jak pokazuje historia nasze nadzieje nie raz były zawiedzione.

Liczne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Uroczystą oprawę ceremonii zapewnił udział Orkiestry Dętej OSP w Zdziechowicach.

Dzieci i młodzież zaprezentowały piosenki i wiersze patriotyczne. Dzieciom, młodzieży i dorosłym podziękowano za udział w grach i konkursach rozwijających naszą lokalną społeczność i wręczono im statuetki i nagrody.  

W uroczystych obchodach wziął także udział najstarszy mężczyzna naszej gminy Pan Józef Polański lat 96, weteran II wojny światowej, który także złożył kwiaty przed pomnikiem – symbolem naszej niepodległości. W uroczystościach wzięli udział także licznie przybyli mieszkańcy z terenu całej Gminy Zaklików. 

IMG_0585 IMG_0586 IMG_0593 IMG_0596 IMG_0597 IMG_0598 IMG_0600 IMG_0605 IMG_0612 IMG_0615 IMG_0617 IMG_0623 IMG_0626 IMG_0628 IMG_0632 IMG_0634 IMG_0636 IMG_0639 IMG_0641 IMG_0644 IMG_0648 IMG_0653 IMG_0657 IMG_0658 IMG_0663 IMG_0664 IMG_0671 IMG_0679 IMG_0683 IMG_0686 IMG_0688 IMG_0692 IMG_0703 IMG_0705

 1. patriota_1

  Miło widzieć, że Pan Kandydat na Burmistrza Zaklikowa, związany jest ze swoją małą Ojczyzną, ma ją w sercu i co roku (bo już od kilku lat go widuję) świętuje ten dzień wśród mieszkańców Gminy. Podtrzymujmy tradycję i pamiętajmy o historii…

  Reply
 2. Lagodna Herta

  Nie sprzeczajcie sie, bo to przeciez nie o to chodzi. Nie rozumiem staszka dlaczego napada na burmistrza. Nie rozumiem czemu laczy burmistrza ze sklepem, ktory zdaje sie, ze prowadzi Jego zona i dzieci. Obecny burmistrz nie byl moim faworytem 4 lata temu, kiedy wygral wybory, ale przez cala kadencje oddawalam mu nalezny szacunek, gdyz piastowal urzad z woli wiekszosci spoleczenstwa. Pisalam juz na tym portalu, ze podoba mi sie, ze burmistrz i rada rozliczyli sie z calej kadencji (zlozyli sprawozdanie).
  Nie wiem kto wygra wybory; pewnie druga tura jest pewna. Trudno obstawiac kto w tej drugiej turze z kim sie spotka. Demokracja ma to do siebie, ze do konca wynik jest trudny do przewidzenia. Oczywiscie im blizej do wyborow, tym wiecej i chetniej ludzie o nich rozmawiaja. Zaobserwowalam, ze zainteresowanie wyborami jest wyjatkowo duze wsrod mlodych ludzi. Jesli oni pojda do urn, frekwencja moze byc wysoka, a wynik moze niejednego zaskoczyc. Wbrew temu co by sie moglo wydawac mlodzi ludzie nie sa jednomyslni i wymieniaja nazwiska kazdego z trzech kandydatow.

  Reply
 3. jojo

  Stasiu, a czym cię tak obraził obecny Burmistrz,jak cię potraktował i w jakiej sytuacji może się z nami podzielisz na forum. O ile wiem i znam obecnego Burmistrza to nie jest to człowiek wyrywny i chętny do obrażania kogokolwiek.Obrzucać kogoś błotem jest bardzo łatwo,a łaski mu nie robisz,że chodzisz do niego do sklepu na zakupy to twój wybór i nie musisz się z tym obnosić,myślę że jakoś to przeżyje.Zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy.Proszę mów za siebie i nie wypowiadaj się za innych,którzy mają odmienne zdanie.

  Reply
 4. katarzyna76

  Moja mama była na ostatnim spotkaniu z Seniorami, wróciła pod wielkim wrażeniem osoby Pana Sołtysa. Pozdrawiam Czytelników

  Reply
 5. staszek

  Obecny Burmistrz zle traktuje ludzi. Jestem ze wsi, ale tez oczekuje szacunku. Zwlaszcza, ze nikogo moimi swoimi slowami nie krzywdze. Nie zaglosuje na Pana, do sklepu tez juz nigdy nie wpadne

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code