Dla zalewu w Zaklikowie wyrosła konkurencja

Data dodania: 11 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 17 komentarzy

W Rzeczycy Długiej w gm. Radomyśl n/Sanem ukończono właśnie dużą inwestycję. Zakończono prace przy budowie zbiornika wodnego, którego powierzchnia lustra wody wynosi aż 15 hektarów.

Inwestycja pn. Budowa zbiornika retencyjnego w m. Rzeczyca Długa została przeprowadzona przez Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych i jest współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Działanie 125. Celem projektu jest zwiększenie zasobów wód powierzchniowych. Woda do zbiornika jest doprowadzona rurociągiem z ujęcia wody na rzece Łukawica. Zbiornik mieści 284 146 metrów sześciennych wody. Obecnie wszczęto procedurę odbioru wykonanych robót.

Całkowity koszt robót wyniósł kwotę 2 879 456,00 zł.

Władze Gminy Radomyśl n/Sanem liczą na to, że w przyszłości zbiornik będzie mógł być wykorzystywany do celów rekreacyjnych, co z pewnością wpłynie na wzrost atrakcyjności tamtych terenów i możliwość zainwestowania prywatnych inwestorów. Atutem będzie niewątpliwie długość plaż przy tym zbiorniku. 

Zgodnie z uchwalonym przez Radę Gminy Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego zostało wyznaczonych 70 działek pod zabudowę mieszkaniową, rekreacyjną oraz usługową. Obecnie działki są przez Gminę sukcesywnie zbywane w drodze przetargów.

Czy w związku z tym zalew w Zaklikowie straci na swej atrakcyjności?

1 2 3 4 5

 

 1. micha

  Nie chwalcie władz Radomyśla, bo za inwestycje odpowiedzialne jest województwo podkarpackie. Ten twór to nie jest zalew, tylko zbiornik retencyjny który powstał przy budowie wałów na sanie, proponuję się doinformować, a później się zachwycać. Po prostu mieli położenie które sprawiło że inwestycja została ulokowana tam – nic po za tym,
  Pozdrawiam

  Reply
 2. Miastowy

  Prawda jest taka ze nasz zalew to tragedia juz kilka lat temu byla poraszka a teraz to juz tragedia jak jakis znajomy pyta sie czy warto przyjechac nad zalew do nas to od razu szczeze odradzam im tego bledu woda syf plaza jaka plaza? MOLO chyba waloncy sie obiekt.

  Reply
 3. seba

  Co do tłukących butelki to fakt ale dwie kamery na plaży i jedna na molo załatwiły by sprawę , jeden gówniarz zapłacił by ze 2tysie i do końca życia szanował by porządek publiczny. Ale oczywiście gminy nie stać na tego typu inwestycje.

  Reply
  1. nick

   Jak ma stać na to gminę, jak można wydać kasę na co innego i to jednorazowo np. Gala Boksu, ile w to kasy się wydaje, a nie na to co ludziom posłuży!!!

   Reply
 4. zaklika

  A ciekaw jestem kto pije nad zalewem rozbija butelki i śmieci no kto , może znajdzie się jakiś mądry i odpowie mi na to proste pytanie,byłem widziałem to zaklikowska i okoliczna pseudo młodzież.Najpierw zachowujmy się jak cywilizowani ludzie,a nie jak bydło dopiero później miejmy pretensje do władz.Nie zganiajcie wszystkiego na Burmistrza, bo on tego na raz nie ogarnie,o ile wiem za sprzątanie odpowiedzialny jest zakład gospodarki komunalnej przecież tam też jest jakieś kierownictwo,które powinno kontrolować swoich pracowników,którzy większość rzeczy robią na odp…..ol,ale jeśli kierownik ma to wszystko w głębokim poważaniu,bo blisko emerytura to już inna sprawa,a jak Burmistrz chciałby go zmienić dopiero byście mordy darli.A woda w zalewie nie jest brudna,bo by ryby brzuchami do wierzchu pływały.A nawiasem mówiąc nie przeszkadzał wam ten zalew , przystań oraz marazm dookoła przez tyle lat ,a teraz chcielibyście,żeby od razu się wszystko zmieniło.Tak się nie da.

  Reply
  1. xyz

   Zakład Usług Komunalnych nie istnieje od dwóch lat. W tej chwili jest to referat podległy urzędowi miejskiemu i burmistrzowi, wiec to czy kierownik chce czy nie chce nie ma tu żadnego znaczenia. A plucie na kogoś tylko z tego powodu że „wybiera” sie na emeryturę to żenada.

   Reply
   1. zaklika

    do XYZ wiem ,że zakład teraz należy pod Urząd Miasta i Burmistrza,tak go sobie nazwałem,nie przesadzaj,ja na nikogo nie pluję zwłaszcza na osobę która wybiera się na emeryturę,tylko stwierdzam fakt ,ze tuż przed nią ma ona ochronę określoną prawem,i gdy,nawet nie spełnia ona sumiennie swoich obowiązków,nie można jej zwolnić i zastąpić kimś kto bardziej będzie sprawował nadzór i lepiej się przykładał do swoich obowiązków

    Reply
    1. xyz

     a na jakiej podstawie twierdzisz, że ta osoba nie wypełnia sumiennie swoich obowiązków? Ilosc prac jaką wykonuje referat w ostatnim czasie jest widoczna gołym okiem i jesli są jakieś formalne zastrzeżenia co do sposobu lub efektów wykonanych prac, powinieneś zgłosić oficjalna skargę a nie „jeździć” po kimś na forum. Układanie kostki w 30 stopniowym upale lub w deszczu nie należą raczej do przyjemnych i lekkich prac, ale jak zawsze znajdzie sie jakiś specjalista, który stwierdzi, że i tak źle zrobione a pracownicy sie obijają.

     Reply
     1. zaklika

      nie mam na myśli układania kostki,tylko na przykład śmieci wokoło zalewu,opróżnianie koszy,wyplewienie trawy na plaży,albo jej wykoszenie,po którym trzeba zamieść chodnik,wg mnie to brak nadzoru przełożonego,a co ty tak ubolewasz nad układającymi kostkę,w każdym zawodzie są jakieś niedogodności

  1. Twoja dziewczyna!

   Krzysiek a Ty najwięcej masz do powiedzenia jak nie mieszkasz już w Zaklikowie,to ludzie powinni dbać, a nie wszystko zrzucić na burmistrza,bo tak najlepiej. Śmieszny jesteś ?

   Reply
 5. seba

  Z JEDNEJ STRONY TO CIEKAWE ZE JEDNA GMINA POTRAFI ZAGOSPODAROWAĆ TEREN, PODJĄĆ INWESTYCJE,I TUTAJ WIELKI SZACUNEK DLA WÓJTA I RADY GMINY RADOMYŚL.
  Z DRUGIEJ STRONY ŻAŁOSNE ZE SĄSIEDNIA GMINA MAJĄC WSZYSTKO NA TACY NIE POTRAFI TEGO UTRZYMAĆ NIE BĘDĘ PISAŁ CO NALEŻY SIĘ BUŁMISTRZOWI ZAKLIKOWA

  Reply
 6. M Zaklików

  Bardzo dobrze, że w sąsiednich gminach są ludzie potrafiący robić coś dobrze i zdobyć środki na rozwój swoich terenów, bo w Zaklikowie niestety nie było i nie ma. Jestem mieszkańcem Zaklikowa i zgadzam się, że Zalew w Zaklikowie to raczej sadzawka, niby 10 ha z czego 4 to krzaki, plaża wygląda jak ogródek pełen chwastów, trawa po pas, z wielkim trudem groble wykosili, bo za dużo skarg chyba było. Mieli okazje zrobić raz a dobrze jak grobla pękła po raz drugi, ale po co, najpierw wypalili krzaki, jak odrosło i zasypali wyrwe to wykosili kosiarkami bijakowymi i zalali wodą, a to wszystko kisło. Naprawdę podziwiam ludzi, którzy sami się kąpią w tym zalewie i ze swoimi małymi dziećmi. Tak tak moi mili, nie oszukujmy się, że turystyka w Zaklikowie zmierza ku dnu, nawet pomimo tych pływających bananów ciągniętych skuterem. Pozdrawiam

  Reply
 7. mieszkanka30

  Jestem z Zaklikowa więc chcę się wypowiedziec…stan zaklikowskiego zalewu przeraża, żenujące jest to że nie ma sie kto tym zająć, co z tego że kostka brukowa zrobiona? sam zalew jest zaniedbany i tylko odstrasza,zamiast przyciągać, poprostu żenada, osobiście wolę pojechac do Janowa Lubelskiego nad zalew, przykre….

  Reply
 8. M

  Mam nadzieję że tam chociaż zrobią porządny bo tutaj w Zaklikowie nie mam zamiaru nawet wchodzić do wody. Syf brud i tyle

  Reply
 9. M

  Byłam w weekend również w Zaklikowie przeraził mnie wygląd zalewu,na pewno nie zachęca do odpoczynku,miejsce z tego co widziałam służy burdom i pijaństwu.

  Reply
 10. Konkurencja?

  Czy ta osoba która to pisała była w tym roku nad naszym zalewem:
  1. Trawa po pas
  2. W wodzie już pływają glony
  3. Zarośnięta plaża
  4. Wszędzie porozbijane butelki
  5. Na molo radze nie wychodzić bo na pierwszy rzut oka widać, że grozi ono zawaleniem

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code