Dofinansowanie do zakupu radiowozu policyjnego

Data dodania: 24 października 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

Dwadzieścia jeden nowych oznakowanych radiowozów kia cee’d powiększyło tabor podkarpackiej policji. Samochody trafią do 12 komend miejskich i powiatowych. Ich zakup został sfinansowany ze środków pozyskanych od jednostek samorządów terytorialnych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i środków budżetowych Komendy Głównej Policji.

Nowe pojazdy to oznakowane radiowozy kia cee’d w wersji kombi. Wyposażone są w silniki benzynowe o pojemności 1600 cm3 i mocy 136 koni mechanicznych, a także m.in. klimatyzację, kontrolę trakcji, system ABS czy poduszki bezpieczeństwa i kurtyny powietrzne oraz komplet kół zimowych. Zakup radiowozów był możliwy dzięki środkom pozyskanym od jednostek samorządów terytorialnych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i środkom budżetowym Komendy Głównej Policji. Wartość jednego takiego pojazdu, to ponad 61 tys. zł.

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie wsparły władze: powiatu brzozowskiego, gminy Jasienica Rosielna, gminy Domaradz, gminy Haczów, gminy Nozdrzec, gminy Dydnia.

– Zakup 2 radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wsparły władze: gminy Czarna (1 radiowóz) oraz miasta Pilzno (1 radiowóz).

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Jaśle wsparły władze: miasta Jasło, gminy Jasło oraz gminy Osiek Jasielski.

– Zakup 2 radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wsparły władze: powiatu kolbuszowskiego, gminy Kolbuszowa, gminy Majdan Królewski, gminy Cmolas, gminy Dzikowiec, gminy Raniżów i gminy Niwiska.

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Lesku wsparły władze: powiatu leskiego, gminy Olszanica i gminy Lesko.

– Zakup 2 radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie wsparły władze: miasta Łańcut i gminy Białobrzegi.

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Mielcu wsparły władze gminy Czermin.

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Sanoku wsparły władze: powiatu sanockiego, gminy Zagórz i gminy Tyrawa Wołoska.

– Zakup 4 radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wsparły władze: gminy Bojanów (1 radiowóz), gminy Zaklików (1 radiowóz) oraz gminy Stalowa Wola (2 radiowozy).

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie wsparły władze: powiatu strzyżowskiego, gminy Strzyżów, gminy Czudec, gminy Frysztak, gminy Wiśniowa i gminy Niebylec.

– Zakup 4 radiowozów dla Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wsparły władze: gminy Gorzyce (1 radiowóz), gminy Nowa Dęba (1 radiowóz), miasta  Tarnobrzeg (1 radiowóz) i gminy Baranów Sandomierski (1 radiowóz).

– Zakup 1 radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych wsparły władze: powiatu bieszczadzkiego, gminy Ustrzyki Dolne, gminy Lutowiska i gminy Czarna.

Zakup wszystkich tych pojazdów wsparły także środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i środki budżetowe Komendy Głównej Policji.

W najbliższym czasie do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie trafi jeszcze jeden oznakowany radiowóz kia cee’d, którego zakup wsparły władze: powiatu łańcuckiego, gminy Łańcut i gminy Rakszawa oraz środki budżetowe Komendy Głównej Policji.

Do służby w podkarpackiej policji trafią także nowe samochody terenowe, nieoznakowane radiowozy mitsubishi pajero. To pojazdy z napędem 4×4. Wyposażone są w silniki diesla o pojemności 3,2 cm3 i mocy 200 koni mechanicznych. Każdy z radiowozów wyposażony jest także w hak holowniczy i komplet kół zimowych. W sumie na Podkarpacie trafiło ich 5. Wartość jednego pojazdu, to co najmniej 210 tys. zł. Nowe terenowe radiowozy zostaną przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Komendy Powiatowej Policji w Lesku, a także do Wydziału Prewencji i Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zakup tych samochodów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Źródło: KWP Rzeszów

 1. egon

  Do zaklikowianka: czy jeśli przyniosę na cmentarz ,,słoiki i chińskie badziewie” to nowy zarządca nie będzie na mnie krzyczał?Niech w końcu rada parafialna oficjalnie to ogłosi z ambony bo ja nie będę biegać po całym cmentarzu i szukać jakiś reprezentantów.Na ile lat obejmuje ta umowa dzierżawy?

  Reply
  1. Ania

   Na mój chłopski rozum jeżeli wykupiłam miejsce na cmentarzu postawiłam grobowiec gdzie pochowałam swoją rodzinę to mogę na nim postawić co mi się podoba.O gustach się nie dyskutuje i to co mnie się podoba komuś innemu nie musi.Nie jestem ubezwłasnowolniona i z moimi pieniędzmi będę robiła co będę chciała.

   Reply
 2. zenek

  Zaklikowianka masz rację, tylko rzecz rozbija się o to że pleban potrafi pieprzyć co niedzielę o in-vitro tudzież katastrofie smoleńskiej nie wspomnę o potrzebach jakie ma parafia i notabene najważniejsze ile na to trzeba środków a o rzeczy tak mało istotnej jak cmentarz zapomniał wspomnieć.

  Reply
 3. egon

  Redaktorze dlaczego Pan nie napisze że nasz cmentarz parafialny został oddany obcemu zarządcy który już stawia swoje warunki np zamknięte bramy, opłaty za wjazd.Dlaczego my parafianie nie zostaliśmy o tym powiadomieni tylko wszystko zostało zrobione poza naszymi plecami.Wiem że komentarz jest nie zgodny z tematem ale dotyczy bardziej naszego miasteczka. Która parafia oddała swój cmentarz we władanie obcemu:Lipa,Wola Rzeczycka,Radomyśl?NIE!Oni sami umieją o niego zadbać poprzez swoją pracę.Dlaczego w tym Zaklikowie jest wszystko robione nie tak jak trzeba?Prosimy o oficjalne wyjaśnienia gdyż pewnie większość mieszkańców o tym nie wie.

  Reply
  1. Zaklikowiank

   Egon mówisz jak moja babcia i jej niedoinformowane koleżanki dewotki. Najpierw dowiedz się dokładnie (najlepiej u źródła tj, na cmentarzu, prawie codziennie jest ktoś kto reprezentuje nowego zarządcę i odpowiada na pytanie dot. cmentarza) a potem zgłaszaj swój sprzeciw.
   Po pierwsze cmentarz będzie otwarty od 7 do 22 godziny, chyba wystarczająco. Nie znam osób, które chodzą na cmentarz o północy, chyba że są to Święta 1 i 2 listopada albo pijacyny zaklikowskie, które nie mają gdzie pić tylko na cmentarzu.
   Po drugie wreszcie zniknęły śmieci i pozostały burdel, są kontenery na śmieci z podziałem na szkło, plastik i zielone odpady.
   Po trzecie jak się ksiądz i burmistrz nie poczuwali do zajęcia się cmentarzem, to znalazły się osoby które zająć się chcą i potrafią.
   Po czwarte, kwota jaką mamy płacić to 20 zł od grobu na ROK, to chyba mało, a porządek będzie a nie wysypisko śmieci zamiast cmentarza.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code