Drugie „bombkobranie” w Lipie

Data dodania: 23 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Jeden komentarz

W dniu 21.12.2014 r. w Zespole Szkół im. „Szarych Szeregów” w Lipie odbyło się „DRUGIE LIPSKIE BOMBKOBRANIE”. Organizatorami akcji była: dyrektor ZS w Lipie Iwona Stryjecka – Pezda oraz Rada Rodziców ZS w Lipie.

Podczas „bombkobrania” można było wziąć udział w warsztatach artystycznych zdobienia bombek i robienia ozdób świątecznych. Można było także wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, nad którym opiekę sprawuje wicedyrektor ZS w Lipie Jolanta Pyć.

Głównym celem akcji było przeprowadzenie licytacji przepięknych bombek. Oprócz gotowych bombek można było również wylicytować bombki robione ręcznie przez mamy uczniów ZS w Lipie.

 Licytowana była również bombka Dyrektora Zespołu Szkół w Lipie, którą dyrektor wykonała własnoręcznie podczas warsztatów artystycznych.

W „Drugim lipskim bombkobraniu” wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zaklikowie z burmistrzem na czele, radni z Lipy i Gielni, sołtys Lipy Wiesław Pęzioł, księża z Lipy oraz przedstawiciele Komendy Stalowowolskiego Hufca na czele z Komendantem hm Ewą Makolus oraz mieszkańcy Lipy i okolic.

Najdroższa bombka wylicytowana została za kwotę aż 230 zł!

Dochód z imprezy w całości zostanie przeznaczony na działalność Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Ogniki” działającej przy Zespole Szkół w Lipie.

Podczas licytacji „Ogniki” ukazały klimat swojego harcerskiego życia, prezentując piosenki i pląsy harcerskie, czym umilały trwającą licytację.

Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci wypieków rodziców uczniów ZS w Lipie. Całej uroczystości towarzyszyła miła rodzinna i świąteczna atmosfera.

Oto fotorelacja.

 

9n 7n8n 10n3n 6n4n 2n5n 1n

  1. Inna

    Wspaniały pomysł z tymi bombkami! Brawo dla organizatora. Szkoda, że nie ma zdjęć tych rękodzieł, albo chociaż tej najdroższej:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code