Dyrektor GOK w Zaklikowie odwołany

Data dodania: 30 stycznia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 105 komentarzy

Burmistrz Zaklikowa decyzją z dnia 28.01.2015 r. odwołał ze stanowiska Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Tomasza Turek.

Burmistrz jednocześnie powierzył pełnienie obowiązków Dyrektora GOK w Zaklikowie od dnia 2 lutego 2015 r. Waldemarowi Żelazny.

Umowa o pracę z Tomaszem Turek zakończy się po upływie trzech miesięcy jaki potrzebny jest do upływu okresu jej wypowiedzenia. Przez ten okres Tomasz Turek będzie realizował rozpoczęte projekty m.in. dwutygodniowe „Bajkowe ferie” z dziećmi i młodzieżą, oraz widowisko muzyczne „Król Lew”.

Tomasz Turek piastował funkcję Dyrektora GOK w Zaklikowie przez okres 8 lat.

Waldemar Żelazny urodził się  1959 roku w Zaklikowie, jest poetą, prozaikiem i publicystą.

W roku 1982 rozpoczął pracę w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. W latach 1983–1986 pracował w klubie „Muza” Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów” w Lublinie, a następnie przez dwa lata w Kurii Biskupiej.

Na początku lat dziewięćdziesiątych był założycielem i zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Współczesnego”. W 1993 roku powołał do życia miesięcznik „Na Przykład”, którego był redaktorem naczelnym.

Waldemar Żelazny jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest laureatem ogólnopolskich i regionalnych konkursów literackich m.in. Nagrody Literackiej Młodych im. Stanisława Piętaka – za zbiór wierszy Pokój z zabawkami, a także Nagrody im. Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego.

W 1992 roku przebywał na stypendium Funduszu Pomocy Niezależnej Literaturze i Nauce Polskiej w Paryżu. Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, angielski, francuski i hiszpański.

Poza poezją, zajmuje się prozą, krytyką literacką a także tworzy teksty piosenek. 

 1. ania

  Pan Żelazny ukończył tylko LO w Zakikowie.Jeżeli chodzi o stypendium w Paryżu to tylko ściema.Niech pokaże dyplom ukończenia jakiejkolwiek uczelni.

  Reply
 2. Lagodna Herta

  Wszystkich zainteresowanych tematem odsylam do artykułu w dzisiejszym wydaniu tygodnika Sztafeta, bo on daje odpowiedz na wiele postawionych tu przez Was pytan.

  Reply
  1. ewka

   Jest po prostu super. Operatywny, wykształcony, kompetentny, do tego przystojny . Taki dojrzały mężczyzna po przejściach, a jak potrafi rozmawiać z kobietami. Normalnie, chciałoby się napisać 50 twarzy Waldka…

   Reply
 3. DRAPCIUCH

  Blisko sezon turystyczny miasto ma tak „wiele firm”to nie ma co się martwić ,to tak półzartem ale czy są jakieś plany aby sezon letni był atrakcyjny dla przyjezdnych?

  Reply
 4. rodzic

  Sołtysowi (radnemu) odbiło poszedł na wizytacje szkoły i chciał ustawiać harmonogram pracy buchacha!!!!!!!!!!!

  Reply
 5. t.a

  Tak sobie ciagla rozmyslam o odwolanym P.Turku i innych.Wydaje mi sie ze zamiast odwolywac ludzi z ich stanowisk nalezaloby naprawic naprzyklad droge wzdłuz pkp ,zrobic lustro obok sklaepu P.Burmistrza bo jest tam bardzo niebezpiecznie i niejednokrotnie zdazylby sie wypadek .Nalezaloby sie zajac czyms konkretnym a nie wsadzaniem znajomych na stolki.doszy mnie sluchy ze w przedszkolu bedzie pracowala osoba bez wyksztalcenia pedagogicznego.Kolejna znajomosc?O co kaman?Pięknie sie dzieje ,wiecej takiej władzy;)(ironia)

  Reply
 6. BIEDAK

  szkoda ze burmistrz woli ściągać osoby z zewnątrz (kolejna z lublina) i stawia na nepotyzm (podobno nowy dyrektor to jego kuzyn)… do tego gdzie te oszczędności jesli teraz bedzie trzeba zatrudnic więcej osób (pewnie znowu spoza naszej lokalnej społeczności) … a tu jeden dyrektor był dosłownie człowiekiem orkiestrą! szacun dla pana turka!

  Reply
  1. lubelak

   Bez przesady- od razu kuzyn. Burmistrz z porządnej zdziechowskiej rodziny, a dyrektor – ………. A w Lublinie można znaleźć wielu fachowców. Każdy kierownik i dyrektor w Zaklikowie zagrożony. W cieniu czają się chętni na ich stanowiska. Chłopaki i dziewczyny- do roboty- knuć, kopać dołki pod innymi. To się może opłacić.

   Reply
  2. xxx

   słusznie 😉 Zaklików dla Zaklikowian, Stalowa dla Stalowiaków, Kraśnik dla Kraśniczan, Lublin dla Lubelaków, Warszawa dla Warszawiaków, Polska dla Polaków, Londyn dla Londyńczyków ! zwalniać wszystkich, którzy pracują poza miejscem zameldowania!

   Reply
 7. Mieszkaniec

  Pan burmistrz się rozkręca ciekawe kto będzie następny… Pan Toczeski, Pan Plennikowski może OSP Zdziechowice może gimnazjum w Zdziechowicach albo w Lipie a może kupi sobie zamek…

  Reply
  1. baby

   Mieszkaniec twój wpis to pewnie jakieś proroctwo-z zastrzeżeniem że nie znam wcale tematu osp i gimanazjum. Jak mają iść zmiany niech idą byle nie na gorsze.

   Reply
   1. polny

    kolejne liceum w zaklikowie… daję 2 lata… śmieszni byli ci podstawieni ludzie ktorzy zapewniali tu na forum ze likwidacji liceum nie bedzie

    Reply
 8. Szok szok

  NORMALNIE PARODIA ! DLACZEGO PANIE WÓJCIK TO ZROBIŁEŚ ODSUNOLES DOBREGO SUMIENNEGO PANA TOMASZA ZE STANOWISKA! !!!!! PAN ZELAZNY SIE NIE NADAJE MAŁO MU KORYTA JAKO SOŁTYS????? I PCHA Sie JESZCZE NA DYREKTORA ! POPSUJE CAŁA REPUTACJE MIASTU ! ON POWINIEN SIEDZIEĆ W DOMU PILOTEM W RĘKU A NIE NA TAKI STOŁEK PCHAĆ SIE

  Reply
  1. Ania

   Nie jednemu psu Burek na imię!Tak nisko to jeszcze nasz Burmistrz nie upadł żeby wymieniać człowieka po studiach na emeryta bez wykształcenia

   Reply
 9. mieszkanka

  Dlaczego nie ma żadnej informacji na temat ukończonych studiów? Czy mam przez to rozumieć, że obecny Pan dyrektor nie posiada wyższego wykształcenia?

  Reply
 10. DO MIESZKANEK

  Od tego waszego bełkotu aż mdli. Czy wy nie rozumiecie, że jak p. T.T przestanie zajmować się obowiązkami dyrektora to będzie miał WIĘCEJ CZASU DLA MŁODZIEŻY ? Potrzebny do tego mega wielki wyrąbany w kosmos billboard ? Wy spróbujcie dyrektorować i ogarniać inne obowiązki. Wasz intelekt sięga zenitu. Hahaha swoją drogą naprawde jesteście dobre. Faktycznie dom kultury potrzebuje pracownika na caly etat, który rozśmiesza widownię 🙂 Gratulacje za wysokie IQ

  Reply
 11. KarateGi

  U mnie dyrektorem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury jest osoba która ukończyła jedynie Akademię Wychowania Fizycznego i nawet nie pracowała w tym kierunku, a wy ludziska narzekacie. Cieszcie się że macie na tym stołku osobę która w ogóle miała jakikolwiek kontakt z kulturą.

  Reply
  1. mieszkanka

   KOGO MACIE NA MYŚLI TEGO Pana Żelaznego co z tego że Ukończył Akademie Wychowania Fizycznego
   ale Pan Tomasz Turek Organizował a to Przedstawienia Różne Widowiska dla młodzieży I Dzieci
   Dzięki niemu było warto Przyjść do GOK i Podziwiać To co Pokazywał z tą młodzieżą Ile włożył w to wszystko pracy ………………………….

   Reply
   1. KarateGi

    Proszę przeczytać jeszcze raz artykuł a potem ze trzy razy mój komentarz 🙂 Pisząc “U mnie dyrektorem MGOK jest osoba która ukończyła jedynie Akademię Wychowania Fizycznego” miałem na myśli dom kultury w mojej miejscowości – nie w Zaklikowie. Poza tym w artykule jest skrócona biografia nowego dyrektora GOK-u w Zaklikowie i nie ma tam wzmianki o AWF-ie więc nie wiem skąd taki błąd interpretacji 🙂 Przetłumaczę z polskiego na taki polski dla mniej rozgarniętych: powinniście się cieszyć że mieliście starego dyrektora związanego zawodowo z kulturą bo sobie muzykował i teraz nowego dyrektora który również zajmuje się kulturą i sztuką w tym przypadku słowem pisanym bo sobie rymuje a nie tak jak u mnie (czytaj w mojej miejscowości – nie w Zaklikowie) kogoś po AWF-e co o kulturze pojęcia nie ma a książki przegląda po to aby obejrzeć obrazki.

    Reply
  2. mieszkanka 2

   co wam zawinił Pan Tomasz Turek który tak dużo zrobił dla Mieszkańców Tego Zaklikowa to tego już nie bierzecie pod uwagę jeszcze zanim Pan Tomasz tutaj Przybył to nic nie działo się
   a teraz to i Zespół zaprasza aby Mieszkańców Zaklikowa zadowolić co jeszcze ma Pan Tomasz zrobić aby wam Mieszkańcom Zaklikowa Dogodzić bo co by nie zrobił to zawsze będzie waszym zdaniem źle Robi to co może a wy go odwołaliście jak wam nie szkoda go

   Reply
   1. KarateGi

    Pana Turka odwołał ze stanowiska burmistrz a nie mieszkańcy (w artykule jest napisane wyraźnie). Tak jak przy wcześniejszym komentarzu tak i tu zachęcam do ponownego przeczytania artykułu – tym razem powoli i ze zrozumieniem a potem jeszcze raz i jeszcze raz… 🙂

    Reply
 12. enter666

  he jak słyszę nazwisko kandydata na nowego dyrektora czuję niesmak i zbiera mi się na oddanie treści żołądkowej 😛

  Reply
 13. WTF

  Powoli, wstrzymajcie konie wojownicy wszystkich maści jeszcze nie widziałem żeby p. Turek chciał pomocy w przywracaniu go na stołek. Czy ktoś pytał go czy chce byc dalej dyrektorem, nagle zebrało się kilku wielkich obrońców tylko zainteresowany sie jeszcze tu nie wypowiadał. Przecież to wszystko smieszne, p. Turkowi przysługuje pewnie jakies odwołanie czy sprzeciw. Nie wiadomo czy skorzystał i czy chce walczyć o stołek niech się sam wypowie i da swoje argumenty wtedy może ta obrona będzie miała jakiś sens.

  Reply
 14. enter666

  MOJE POSTULATY :
  1 wywieźć Burmistrza na taczkach
  2 skończyć z zaklikowską mafią ( wybudować Biedronkę )
  3 przywrócić p. Turka
  4 nie dać się ogłupić i styranizować wieśniakowi

  Reply
 15. kinia

  to że pan Tomek ma dobry kontakt z dziećmi i młodzieża oraz potrafi uczyć gry na instrumentach nie jest jednoznaczne z tym ze byl tez dobrym dyrektorem. Dyrektor ma zarzadzac jednostka finansowo i dbac o rozwoj, pozyskiwac srodki oraz trzymac w ryzach swoich podwladnych a nie byc dla nich „dobrym kumplem”. I chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby pan Turek w dalszym ciagu robil to co wychodzi mu najlepiej. I to pracownicy powinni tworzyc wachlarz „uslug” domu kultury, wykazywac sie inicjatywa a nie siedziec bezczynnie 8h, pic kawke i pierdziec w stołk. Zreszta podobna sytuacja miala miejsce w Urzedzie Gminy za czasow poprzedniego wojta. hulaj dusza piekła nie ma. Był czas na wszystko oprócz rzetelnej pracy. I mysle ze najwyzsza pora to zmienic. Tylko rzecz jasna zaklikowski lud ma to do siebie ze co bys czlowieku nie zrobil to i tak bedzie zle…

  Reply
 16. mieszkanka 2

  a Pan Tomasz nie może zostawić młodzieży bo to on Otworzył im Świat na to że maja wspaniały Talent do grania do tańca I do Śpiewu a i Pan Tomek Potrafi zagrać na każdym innym Instrumencie A Pan Żelazny nie zagra Panu wielce Burmistrzowi więc Pan Burmistrz Stracił Profesjonalnego człowieka jak by nie było
  no a jeśli już chodzi o Pana Andrzeja Grzyba to też dużo robił w tym GOK np Rozśmieszał Publiczność
  swoim głosem i Kawałami więc nie macie podstaw by go zwalniać Przyda się Panu Tomaszowi
  nie wiem czy wam sprawia taka przyjemności że najlepszych zawodowców wyrzucacie na bruk WIĘC ZBIERZMY SIĘ MIESZKAŃCY ZAKLIKOWA I POSTAWMY Panu Burmistrzowi 1 wyjście albo przyjmie Pana Tomasza albo sami Zwolnimy Pana Burmistrza I w tedy Pan Burmistrz się przekona co to jest być bez robotnym

  Reply
 17. mieszkanka 1

  Ja mam straszny żal do burmistrza,jesli chodzilo o to ze P.Turek malo wymagal to mogl z nim o tym porozmawiac a nie odrazu odwolywac.Zorganizowal ostatnio tak piekne widowisko,w kazdej wolnej chciwli spedzal czas aktywnie,nie siedzial przy kawie.Zróbmy cos..!!!

  Reply
  1. mieszkanka 2

   tutaj masz całkowitą rację zróbmy coś z Zebrać Mieszkańców Zaklikowa i narobić Wójcikowi koło tyłka za takie coś Też masz rację powinien porozmawiać z Panem Tomkiem a nie zwalać go wywalać
   takiego Człowieka To ze Świecą szukać to jak Pomożemy p Tomkowi Przecież jak BY nie Pan Tomek to by tu nic nie było

   Reply
 18. uczestniczka

  Pan Żelazny tu i tam. Był już w kościele, gminnie.. jeszcze go w GOK’u brakowało. Pan Turek starał się zrealizować zainteresowania wszystkich osób odwiedzających GOK, dla wszyskich coś się znalazło min. Zajęcia taneczne, nauka śpiewu, grania na instrumentach, kółko plastyczne. A Pan Żelazny jak objął funkcję dyrektora. Bo przesiadywał w GOK’u prawie codzinennie? Moim zdaniem GOK reprezentuje grupa wspaniałych ludzi, którzy chcą dla wszystkich jak najlepiej. Nie wyobrażam sobie GOK’u bez Pana Turka bo to on właśnie możliwia wszystkim różne rzeczy. Jak już burmistrz chce wycofać kogoś zbędnego to czas najwyższy na Pana Grzyba, który prawie nic tam nie robi a niech na to miejsce wstawi Pana Żelaznego.

  Reply
 19. baby

  Poczekajmy zobaczymy co z tego wyniknie nowy dyrektor ma powierzone obwiązki, jeszcze nie wiadomo czy nim zostanie. Jak miało by byc lepiej to jestem za zmianami.

  Reply
 20. Lou

  Brodaty i Lagodna Herta: Zgadzam się z wami. P.Turek to nie jest zły człowiek, ale dyrektorować nie potrafi. Ciężko złapać dwie sroki za jeden ogon. Dobry z niego muzyk, teraz może tylko i wyłącznie zająć się młodzieżą a obowiązki dyrektora niech zostawi komuś, kto miejmy nadzieję lepiej to ogarnie

  Reply
 21. Lagodna Herta

  Brodaty ma racje; Pan Turek zbyt malo wymagal od pracownikow, efektem czego byla bardzo uboga oferta programowa kierowana do dzieci, mlodziezy i emerytow. Trudno bowiem traktowac serio zaproszenie na spotkania klubu seniorow ludzi od 45 roku zycia.

  Reply
 22. brodaty

  Upieram się, że to dobre posunięcie. Pan Turek jest napewno dobrym człowiekiem ale nie dyrektorem, nie gonił do pacy swoich pracowników i dlatego chyba został odwołany. Taki duzy dom kultury, chyba tylko stalowa wola ma większy a prawie nic się w nim nie działo. Może nie radził sobie z ludźmi, bo przecież A. G. poza poprowadzeniem kilku imprez w roku nie wykazywał się żadnym zaagażowaniem a pieniądze brał jak pracownik pełno etatowy. Dom kultury od piwnic po salę widowiskową i pomieszczenia które zajmują tylko strażacy i możliwosci mieszkańców gminy nie były wykorzystane. Tyle w temacie.

  Reply
 23. viola

  Lipę zniszczył, Zdziechowice się nie dały teraz GOK Zaklików . Odwołał P. Turka bo mu nie pasuje. Ciekawe dlaczego? P.Turek to doświadczony muzyk,posiada wiedzę i talent ,jego zajęcia z dziećmi i młodzieżą są profesjonalne i na poziomie, umie dzieci zachęcić,przygotować ,zrealizować i osiągnąć sukces. DLACZEGO tak się dzieje ,ze jeśli coś dobrego istnieje to popsuć zamiast wspierać? ……..Domagajcie się przywrócenia P.Turka ……..Brawo Broken.

  Reply
  1. jola

   Co zniszczył w lipie? Jak dla mnie sytuacja w lipie się uspokoiła, było trochę zamieszania ale końcowy efekt jest taki że ta zadufana banda w szkole trzymająca władzę się rozpadła, a to naprawdę bardzo dobrze. Więc nie opowiadaj bzdur.
   pozdawiam

   Reply
 24. zulugula

  Moim zdaniem ,to burmistrz odwołał nie tego człowieka co trzeba ,bo to pan Grzyb jest tam zbędny i nie widać żadnej działalności jaką tam robi .Pan Turek miał świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi ,a czy ktoś się zastanowił nad tym co będzie z tymi dziećmi z którymi miał zajęcia ,bo nowy dyrektor raczej nie ma takiego wykształcenia żeby prowadzić zajęcia muzyczne i wokalne .Bardzo szkoda pana Turka to fajny gość.

  Reply
 25. Viki

  Taka dyskusja mówi ,że temat kultury wielu interesuje. Dyskusja jak zwykle zeszła na manowce, a niektórzy wpadli w histerię. Histerycy muszą wiedzieć, że takie rzeczy się zdarzaja i jest to normalne niekt nie ma monopolu na dyrektorowanie do emerytury. Szkoda że rzucanie bluzgami wychodzi najlepiej bo mogły to być pomysły. A swoja drogą przyda sie w GOK świeży powiew.

  Reply
 26. mieszkanka 1

  nie zastraszajcie karami za wpisy,zastanowcie sie co robicie.a swoja droga ciekawe kto jest redaktorem:)

  Reply
 27. smiechnasali

  Do Jerzy Lubicz: Zaklikowiakowi chodzilo o to, ze Biedronki u nas nie bedzie bo szanowny pan Wojcik na to nie pozwoli gdyz jego sklep stracilby wiekszosc a praktycznie wszystkich klientow. I uprzedzam ataki typu ” co ma burmistrz do biedronki ” bo owszem ma i to wiele gdyz wydaje pozwolenia !

  Reply
  1. Jerzy Lubicz

   Widzę typowo po polsku, w myśl starej zasady „nie znam się, ale się wypowiem”. To smutne, gdy człowiek bez pojęcia taki jak Ty sieje propagandę. Gdybyś cokolwiek w życiu budował (zapewne mieszkasz z rodzicami, bo nie stać cię na to żeby postawić coś swojego, ewentualnie masz 16 lat), wówczas byś wiedział że gmina nie wydaje Ci pozwoleń na budowę (jeżeli się mylę, to powiedz jakie konkretnie). Po za tym naprawdę, trzeba być doprawdy naiwnym, żeby wierzyć w fakt, że zwykły burmistrz jest w stanie zablokować drugą pod względem wielkości działającą firmę w Polsce. Prawda jest taka, że jak będą chcieli to tu wejdą.

   Reply
   1. zaklikowianka

    Zgadzam się z Jerzy Lubicz w 100%. Nie raz podejmowałam dyskusję z ludźmi, którzy nie mają bladego pojęcia kto, gdzie i pod jakimi warunkami wydaje pozwolenia. Używałam argumentów jak Pan wyżej…. Ludzie swoje wiedzą i nie dadzą sobie przetłumaczyć. Burmistrz nie ma nic do Biedronki, ktoś ma kasę to kupuje działkę i buduje sklep. Aczkolwiek zgodzę się z tym, że po wybudowaniu Biedronki ucierpiałyby wszystkie sklepy w Zaklikowie.
    Co do głównego wątku jakim jest sprawa GOKu to w pierwszej chwili pomyślałam co ten Wójcik wyrabia ale po zastanowieniu się i przeczytaniu kilku mądrych i konkretnych komentarzy stwierdzam, że zmiany są potrzebne a dyrektorem się jest a nie bywa (jak to jedna osoba tutaj napisała).

    Reply
 28. Redaktor

  Przypominam, że każdy uczestnik dyskusji na tym portalu internetowym ponosi indywidualną odpowiedzialność za prezentowane przez siebie treści. Proszę zatem o powstrzymywanie emocji i unikanie zamieszczania wszelkich treści, które mogą nieść ze sobą znamiona zniesławienia drugiej osoby.
  Z poważaniem Redaktor

  Reply
  1. bober

   Proszę się opanować. Nie chcemy, by w Zaklikowie wybuchły zamieszki- redaktor ma rację. Za wszelką cenę musimy uniknąć rozlewu krwi.

   Reply
 29. Jerzy Lubicz

  hahaha temat o dyrektorze goku, i komentarz „zbudujcie bierdonkę”. Zbudujemy, zrobimy w Zaklikowie zrzutę, i wspólnymi siłami zbudujemy! na placu budowy, będziemy się zmieniać, każdy mieszkaniec będzie musiał przyłożyć co najmniej jedną cegiełkę. Zaklikowiak, ustalam Cię oficjalnie szefem akcji, od poniedziałku zacznij zbierać po domach pieniądze, jak rada parafialna na kościółek św Anny.

  Reply
 30. IZA

  JAKIM PRAWEM TAK ZROBIL?JEDYNY CZLOWIEK KTORY TAK DUZO ZROBIL.PODEJSCIE DO DZIECI NIESAMOWITE.KTO PRZED NIM ROBIL WIECEJ?KTO ZAPRASZAL DOBRE ZESPOLY?CIAGLE GRALO TYLKO ORE ORE I KOLOROWE JARMARKI!WSTYD MI ZA BURMISTRZA<WSADZA NA STOLKI SWOJA RODZINE!!KTOS POWINIEN POWIEDZIEC TEMU DOSYC!WSTYDZE SIE ZE ODDALAM SWOJ GLOS NA NIEGO!NIGDY WIECEJ!!WIELU LUDZI TEZ JUZ TEGO NIE ZROBI!

  Reply
  1. Jerzy Lubicz

   IZA, ciekawy temat zaczęłaś, kim burmistrz ze swojej rodziny poobsadzał stołki ? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

   Reply
   1. zaklikowianka

    IZA GOK się rozwinął to prawda ale kto powiedział, że dalej nie będzie działał tak jak do tej pory. Jeśli jakieś rozwiązania są dobre, to z reguły się z nich nie rezygnuje. Ponadto nikt z nas nie wie jakie były przyczyny odwołania dyrektora GOKu i nikt się nie dowie. Bo to sprawa między dyrektorem a burmistrzem. Ludzie nie popadajmy w paranoję! GOK nie zostanie zburzony….

    Reply
 31. zaklikowiak

  lepiej zbudujcie Biedronkę, miasto ,a porządnego i taniego sklepu nie ma. A dlaczego? to sami sobie odpowiedzcie.

  Reply
  1. PEREŁKA

   Zaklikowiacy na kogo głosujemy na śpiącego ” RED BULLA”czy przystojniaka Andrzeja Dudę?

   Reply
 32. CoSieTuDzieje

  CZŁOWIEKI ! zdania zawsze będą podzielone. ALE jeszcze nie wiecie co, kto, kiedy, jak i czy napewno a mordy drzecie jak poparzeni!! Właśnie to jest bardziej zaklikowskie niż działanie burmistrza. W Goku działo się, ale ZA MAŁO. Miejmy nadzieje, że będzie lepiej! Pozdrawiam

  Reply
 33. Zbyszek

  .. przykre jest to jak jakiś „wieśniak” niszczy ludzi którzy w końcu coś robią dla naszej spoleczności odsuwając wartościowego czlowieka a obsadzając stanowiosko dyrektora diabli wiedzą kim ..
  Ja też pochodzę ze wsi więc z calym szacunkiem dla ludzi ze wsi ale niekiedy na wsi ( obecny burmistrz pochodzi ze wsi ) trafi się czarna owca która potrafi tylko niszczyć i obsadzać stanowiska ludzmi niekompetentnymi
  Apeluję do wszystkich którzy mają podobne zdanie do mojego o podjęcie wszelkich dzialań zmierzających do przywrócenia Pana Turka !!!

  Reply
  1. Yyyy

   Ekhm… wartosciowego? Próbowałeś kiedyś rozwinąć swoje dziecko w naszym goku, że tak tu krzyczysz? Nie wszyscy będą grali na instrumentach! Gdzie są zajęcia dla całej reszty??!!

   Reply
 34. Mieszkaniec

  ha ha ! już to widzę,jak burmistrz zatrudni nowe osoby do GOKu:D… przecież on tylko działa we własnym interesie! dla własnych korzyści !i prędzej polecą następni a na ich miejsce posadzi osoby , dzięki którym będzie miał jakieś korzyści osobiste…szarych zdolnych młodych ludzi , którzy pragną coś zrobić dla kultury w naszej gminie się depcze! Tyle w tym temacie.

  Reply
  1. zaklika

   Masz rację Mieszkaniec,pan Żelazny w ramach wdzięczności za stołek ułoży wierszyk o panu Burmistrzu,będzie to dla niego wielka korzyść,wypisujesz bzdury.Ogarnij się czasy się zmieniły,nigdzie nie jest powiedziane,ze osoba,która siedzi na kierowniczym stołku będzie miała go ,aż do emerytury

   Reply
 35. Lagodna Herta

  Coz, dyrektorem sie bywa. Kiedy Pan Turek wygral konkurs na dyrektora GOK wielu mu z.azdroscilo stanowiska, bo byl bardzo mlodym czlowiekiem, a w Zaklikowie nie dosc, ze malo pracy, to jeszcze taka dobra posada. Tak bylo 8 lat temu. To dla pana Turka byl dlugi czas, ktory wg mnie powinien wykorzystac na rozruszanie tej instytucji. Dobrych wzorcow daleko szukac nie musial. Tymczasem 8 lat minelo, a w GOK zbyt wiele sie nie zmienilo. Przegladalam program zimowej laby i jestem roczarowana, bo zwazywszy na obsade kadrowa GOK program jest zbyt ubogi.
  Piszecie, ze bu

  Reply
  1. Mieszkaniec

   może nie ma co gdybać…. akurat to ,że w GOK mogłoby się więcej dziać to prawda! poczekamy zobaczymy jak spisze się nowy dyrektor! moim osobistym zdaniem skoro podjęto już takie kroki , to trzeba by zmienić całą kadrę! JNie tylko w GOK ale przede wszystkim w Gminie! jest tyle wykształconych zdolnych ludzi! Może im warto dać szansę a nie trzymać starych pryków na stołkach do samej emerytury.

   Reply
    1. polonista

     Dostał nagrodę literacką młodych, to chyba młody. W dodatku poeta. Prawie Miłosz- na miarę zaklikowskich możliwości. i jakoś rekordowo szybko polonistykę skończył- chyba zdolny. I w teatrze robił- chyba szatniarz…

     Reply
 36. baby

  wszyscy krytykanci burmistrza pokażcie które jego decyzje były złe i szkodliwe dla Zaklikowa.nie jest to i moj ulubieniec ale myślę że z tą kryutyką to troszkę przesadxzacie, poczekajmy zobaczymy.było już tak że ktoś się zasiedział na stołku w naszym mieście i co z tego wyszło – sami wiecie

  Reply
 37. mieszkanka

  Jak się coś dzieje to tylko umiecie pisać negatywne komentarze a sami sobie takiego burmistrza wybraliście i tyle w tym temacie .

  Reply
  1. johnny

   Jeżeli naprawdę wierzycie w to, że gdyby wygrał kontrkandydat obecnego burmistrza, to nie było by zmian na stanowiskach to jesteście wszyscy baardzo śmieszni. Wtedy to by dopiero pozmieniało, i to nie tylko w goku,
   Pozdrawiam

   Reply
 38. brodaty

  Brawo panie Burmistrzu!!!!!, bardzo dobre posunięcie, w tym gok prawie nic się nie działo, wszystko siermiężne tylko pod publiczkę, karda leniwa, najwyższy czas na zmiany – nowy dyrektor niech pogoni to całe towarzystwo do pracy.

  Reply
 39. Broken

  2 dyrektorów przez 3 miesiące ? Cwany burmistrz sie zabezpieczył. skoro odwołał pana Turka bo mu nie pasował to niech da chlopowi spokój, albo niech sam bedzie przez te 3 miesiące a nie wciska niedoświadczonego swojego kolesia żeby sie przyuczyl a pózniej bedzie jaki to mądry nie jest od początku. na miejscu pana Turka nic bym mu nie powiedział. !!! swoją droga ciekawe co burmistrz dostał wzmian ze przyjął żelaznego, który siedział w Lublinie …. powinien ktoś sie zainteresować tym co tutaj sie dzieje !

  Reply
 40. Zbyszek

  Burmistrz nie jest władcą absolutnym i na niego można znaleźć sposób , np . można go wywieść na taczkach .
  Trzeba domagać się przywrócenia p. Turka ale w tej sprawie społeczeństwo musi się zorganizować i być konsekwentnymi ..
  Nowego dyrektora należy zbojkotować , po prostu olać jego wraz z burmistrzem .
  Myślę że spoleczeństwo Zaklikowa stanie na wysokości zadania !!!

  Reply
  1. johnny

   Zbyszek proponuję strajk, niczym górnicy na śląsku, Ty będziesz przewodniczącym, może strajk głodowy ? Wtedy burmistrz na pewno się przejmie twoim zdaniem i wróci jedynego słusznego dyrektora Turka. STRAAAAAAAAJK!!!!

   Reply
 41. %

  Zwolnic kogos kto byl profesjonalista a przyjac jakiegos ,,kolesia”Burmistrza ,nastepna swinia do koryta !!!

  Reply
 42. Zbyszek

  Cholerna banda niszczy to co wartościowe , debilizm najgorszy z najgorszych !!! Precz z takim burmistrzem , niech pasie kozy a nie niszczy wartościowych ludzi .
  Jednym słowem DRAŃSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bylem glupi że glosowałem na takiego .. ( i tu nie napiszę nic bo było by to wysoce nieprzyzwoite ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 43. majgat

  głosowałam na p. Wójcika a teraz wiem ,że zle zrobiłam , a p. Turek był jedynym człowiekiem na odpowiednim miejscu w Zaklikowie .tyle.

  Reply
  1. mieszkanka

   z tym się zgodzę z wami że p. Turek był jedynym człowiekiem na odpowiednim miejscu w Zaklikowie .tyle.

   Reply
 44. qwerty

  Poprostu patologia.. Pan Tomasz nie był złym dyrektorem.. Miał świetne kontakty nie tylko z młodzieżą ale i dziećmi taki dyrektor to skarb. I jak teraz to wszystko będzie? Co z dziećmi którymi uczył grać na instrumentach? Pan żelazny ich nauczy? Hahahaha smieszne. Dla mnie wydaje się to głupie ponieważ lepszego dyrektora GOK jeszcze nie widział…

  Reply
  1. ehhh

   Może i pan Żelazny nie nauczy, ale kto powiedział, że dyrektor ma się tym zajmować? Wyluzujcie. Może nareszcie będzie wiecej zatrudnień w naszym GOK-u? I kto powiedział, że pan Turek nie może dalej działac z młodzieżą?

   Reply
   1. Canel

    Większa ilośc zatrudnień nie zależy od dyrektora ale od burmistrza. Zreszta jak wszystko w GOK-u bo to urząd miasta wykłada kasę. także nie szukajcie winy w dyrektorach tylko w burmistrzu jakiego sobie wybraliście…

    Reply
    1. Lou

     po co zatrudniani byliby dyrektorowie, jakby wszytsko zalezało od burmistrza? Dobry rządzący (czyt. dyrektor) potrafi znależć dodatkowe finanse na utrzymanie swoich pracownikow. Inne ośrodki kultury dają sb z tym radę. I TETNIĄ ŻYCIEM! Zastanówmy sie dlaczego. Heh. Bogate miasta?

     Reply
 45. tedi

  trudno się zgodzić z tobą Mistrzu. od czasu do czasu przydaje się wietrzenie stołków, ma to dobroczynny wpływ. taki zmiany powinny iść dalej, będzie to z korzyścią dla wszystkich. nikt nie mówi, że T.T. był złym dyrektorem, daj przykład takiego co liże i został.

  Reply
 46. Mistrz

  Kolejna osoba, która przeszkadzała burmistrzowi bo tyłka nie lizala ? Nowe miejsce pracy żeby wsadzić kogoś swojego. Ciekawe kto kolejny poleci…

  Reply
 47. Lagodna Herta

  Jesli Pan burmistrz odwolal dyrektora Turka, to mial ku temu z pewnoscia powody. Obecnego dyrektora pamietam ze szkoly. Moim zdaniem to bardzo dobry wybor, a na wyniki pracy nowego dyrektora napewno nie bedziemy musieli dlugo czekac. Czlowiek z prawdziwa artystyczna dusza szybko sprawi, ze ten obiekt bedzie tetnil zyciem.

  Reply
 48. Gość

  1) Przydałaby się odmiana nazwisk.
  2) Test wydaję się niepełny, czy burmistrz jakoś umotywował swoją decyzję?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code