Dzieci walczyły w konkursie recytatorskim

Data dodania: 27 października 2015 | Autor artykułu: admin | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

W dniu 27.10.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbył się konkurs recytatorski ,,O Złotą Koronę”.

W konkursie wzięły udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w Lipie, Zaklikowie i Zdziechowicach. W ubiegłym roku koronę zdobyła uczennica klasy II SP w Zdziechowicach Aleksandra Budkowska.

W dzisiejszym konkursie przekazała koronę uczennicy klasy III SP w Zdziechowicach Martynie Michalczak, która pięknie zaprezentowała wiersz Hanny Niewiadomskiej pt.,,Śledź”.

Miejsce drugie w konkursie zdobył Marek Drewniak uczeń klasy II SP w Zdziechowicach za wiersz Marii Konopnickiej ,,Stefek Burczymucha” oraz Kinga Chmiel uczennica klasy III SP w Zaklikowie, która zaprezentowała wiersz Doroty Gellner ,,Przyjęcie”.

Trzecie miejsce zdobyły trzy laureatki Amelka Siembida z klasy II SP w Lipie za wiersz ,,Przygoda Mańci”, Antosia Stryjecka z klasy I SP w Zdziechowicach za wiersz ,,Okulary” oraz Iza Miś z klasy I SP w Zaklikowie za wiersz ,,Kłamczucha”.

Wyróżnieni zostali także uczniowie: Łucja Biszcza, Kasia Przywara, Adaś Cieplak, Roksana Sapińska, Gabryś Kościk, Ania Kaczmarczyk i Wiktoria Janik. Wszystkie dzieci w podziękowaniu za trud włożony w pracę przygotowawczą do konkursu otrzymały nagrody w postaci książeczek. Nagrody zostały ufundowane przez GOK w Zaklikowie.

W Jury zasiadali Agnieszka Krawczyk, Dorota Toczyska, Teresa Kalinka i Andrzej Grzyb.

D.S.

2341

 

 

 

  1. Zaskoczony kolejny raz

    Czy wychowawcy przygotowujący dzieci do konkursy powinny zasiadać w jury? Takie małe środowisko, ze przecież wiadomo kto kogo uczy. Znowu ktoś nie przemyślał….. No cóż czasami wykształceni dorośli krzywdzą dzieci. Nikt inny. Ciekawe czy z głupoty czy pychy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code