Ferie zimowe w nieodległym mieście

Data dodania: 6 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 13 komentarzy

Na Podkarpaciu, podczas ferii, uczniowie mogą spędzać czas w różnych miejscach. W Stalowej Woli, jak co roku bezkonkurencyjny jest Spółdzielczy Dom Kultury. Tam codziennie na dzieci czeka wiele atrakcji.

W naszym województwie zimowe atrakcje przygotowały m.in.: szkoły, domy kultury, szczepy harcerskie, ośrodku sportu i rekreacji, stowarzyszenia. Wśród proponowanych form zajęć podczas zimowisk znalazły się: zajęcia świetlicowe, turnieje, konkursy, gry i zabawy ruchowo- muzyczne, gry stolikowe, zajęcia rekreacyjno-sportowe, zabawy edukacyjne, gry komputerowe itp.

W stalowowolskim Spółdzielczym Domu Kultury zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku przez całe ferie w godzinach od 10.00- 13.00. W przypadku SDK nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o to, ile dzieci może wziąć udział w zajęciach.

Pierwszy tydzień ferii był bogaty w ciekawe wydarzenia. Dzieciaki przywitały ferie tańcem i śpiewem, było też majsterkowanie, zajęcia plastyczne i różne zabawy ruchowe. Grano również w tenisa stołowego. Do Spółdzielczego Domu Kultury zawitał teatr dla dzieci z Rzeszowa. Był także dzień urody, chętnych do małej metamorfozy nie brakowało zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców.

Oprócz zabawy zajęto się także ważnymi tematami związanymi np. z zasadami bezpiecznego poruszania się. O nich mówili zaproszeni goście- przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, pracownicy stalowowolskiego Automobilklubu oraz policjanci. Każdy uczestnik ferii dowiedział się, dlaczego powinien obowiązkowo nosić odblaski, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z chodnika czy pobocza drogi. Dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w udzielaniu pomocy przedmedycznej oraz uczestniczenia w konkursach, grach i zabawach. Niespodzianką były prezenty od pracowników WORD-u: kamizelki odblaskowe oraz odblaski na rękę.

Tekst całego artykuły łącznie ze zdjęciami rozbawionych dzieci i młodzieży można znaleźć na stronie portalu internetowego StaloweMiasto.pl.

Zapraszamy organizatorów ferii zimowych z naszej zaklikowskiej szkoły do czerpania pomysłów na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży od najlepszych.

 1. qwa

  szanowny redaktorze, a gdzie sie podziały poprzednie komentarze do tego artykułu? Czyżby na tej stronie obowiązywała cenzura???

  Reply
 2. rodzic

  jeśli jest to prawda o wolontariacie nauczycieli i darmowym uczeniu to mam pretensje do szkoły, że nie było takiej informacji, bo na korepetycje wydaje na prawdą duże pieniądze. Zastanawiam sie też, czy dzisiaj program jest aż tak wyśrubowany, że tylko nieliczni mogą zdać maturę bez korepetycji.

  Reply
 3. baby

  Myślę, że Ania nie masz racji, poważnie to widzę że tylko Pan P. ma odwagę coś napisać reszta to anonimy. Prawda jest taka, że szkoła miała czas przez ostatnie trzy lata przygotować młodzież do matury, taki czas jest wyliczony w programie. Poszperałam i widzę na stronie zso wyraźnie, pisze że są to zajęcie dodatkowe a nie propozycja wypoczynku. Dobrze by było, żeby wypowiedział się ktoś inny niż tylko nauczyciele anonimowo. i jeszcze niech mi ktoś wytłumaczy co to jest za nowy twór nauczyciel-wolontariusz bo ni wiem o co chodzi, dużo jest ostatnio szumu o to, że nauczyciele musza pracować w czasie ferii i to znaczy, że laski nie robią. Łaskę by robili gdyby to było naprawę wolontariat.

  Reply
  1. Ania

   Przerwa świąteczna jest wypoczynkiem dla dzieci i jeżeli rodzice nie mogą sobie czasu zorganizować, to wtedy mogą liczyć na szkołę. A ferie to jest zupełnie inna sprawa,to jest czas wolny i dla uczni i nauczycieli.Rozumiem że dla niektórych wolontariat jest rzeczą w dzisiejszych czasach niezrozumiałą,ale to jet fakt.To nie jest obowiązek ale naprawdę nie rozumiem dlaczego tak to co ich nie dotyczy w oczy kole.

   Reply
   1. heheszka

    Ahaaaaa to nauczyciele też mają wolne. Dzięki Aniu że podałaś tą informację bo ja cały czas głupia i niezorientowana myślałam że oni normalnie pracują jak każdy inny pracownik. A tu wolontariat? To wiele tłumaczy… Zgodzę się też z toba że w dzisiejszych czasach ludzie nie rozumieją co to wolontariat. Z całym szacunkiem ty chyba też nie

    Reply
    1. Ania

     Ty na pewno swój wolny czas poświęcasz pracy!Gratuluję Twojemu pracodawcy.Mam pomysł jak tak wielu osobom to przeszkadza to od poniedziałku zablokujmy wejście do szkoły .Po co młodzież ma załapać parę darmowych lekcji.

     Reply
     1. brodaty

      Ty Ania pracujesz chyba w szkole bo to wam wychodzi najlepiej blokowanie młodzieży albo blokowanie drzwi do szkoły,na jedno wychodzi. Ile nad tym pomysłem główkowałaś powiedz.

 4. Ania

  Panie Pataraniak jak Pan chce dokopać Dyrekcji Szkoły w Zaklikowie to proszę bardziej przyłożyć się do pisania artykułów.Sam Pan pisze że to Domy Kultury i inne instytucje organizują zajęcia w Stalowe Woli.Od kiedy to przeszkadza osobom postronnym zdobywanie wiedzy przez osoby,które tego same chcą.Dobrowolnie.Lepiej chyba uczyć się wtedy kiedy pora,niż w podeszłym wieku studiować zaocznie i zdobywać OCENY ,bo nie wiedzę za prowity.Burmistrz powołał nowego Dyrektora GOK to niech się wykazuje.Chwała Szkole za to że nauczyciele poświęcają swój wolny czas dla młodzieży.

  Reply
 5. baby

  No tak, to się porobiło teraz czekamy na kolejne atrakcje, Zadanie wskaż różnice na załączonych obrazkach…….

  Reply
 6. Filomena

  z tego co zauwazyłam atrakcje dla najmlodszych sa rowniez zorganizowane w szkole w zaklikowie i GOKu. W szkole jest nauczanie dla klas maturalnych, w dodatku nieobowiazkowe. Wiec artykul jest delikatnie bezsensu. W szkolach w stalowej tez sa dodatkowe lekcje w ferie. Ktos sadzi, ze mlodziez licealna wybierze sie na teatrzyk? czy na pokaz odblaskow? niedawno odbyly sie studniowki, chyba mlodzi ludzie mieli jednak chwile relaksu.

  Reply
 7. brodaty

  Po co się kłócić, mamy własnie odpowiedź jak wygląda wypoczynek dzieci po za Zaklikowem. Chwała ,że ktoś umie pokazać różnice jak ma wyglądać wypoczynek dzieci w ferie. Nic dodać nic ująć. Nic tu nie pomaga nauczycielski wolantariat. Jestem za tym żeby dzieci miały naukę w czasie nauki i wypoczynek w czasie wolnym i zdania nie zmianiam. Może warto, żeby nauki w ferie pobierał kto inny niz dzieci w tej szkole.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code