Hubertus w Borowie

Data dodania: 12 października 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Jeden komentarz

Organizatorzy Ułańsko-Myśliwskiego Hubertusa w Borowie  – Kawaleria Kowalów z Borowa nad Wisłą w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika i Koła Łowieckie „Zaborze” z Annopola oraz „Tur” i „Dzik” z Zaklikowa przygotowali imprezę bogatą w przeróżne atrakcje.

Dobrej zabawy nie popsuł wiejący chłody wiatr. Impreza zgromadziła bardzo dużo osób zarówno biorących udział w pokazach i rekonstrukcjach, jak i miłośników scen batalistycznych. Wszyscy mieli możliwość podziwiania piękna koni i konnej jazdy, historycznych strojów i mundurów. Dla przybyłych organizatorzy przygotowali gorący poczęstunek – grochówkę wojskową.

Oprócz zapowiadanych pokazów i występów niespodzianką był występ dziewczyn z zespołu Sanna Cheerleaders z Zaklikowa. W rywalizacji pomiędzy myśliwymi a ułanami w przeciąganiu liny lepsi okazali się ułani.

Bardzo widowiskowa okazała się potyczka Polsko-Bolszewicka ze spaleniem domostwa i strzelaniem do bezbronnych chłopów.

Był to już czwarty z rzędu Hubertus w Borowie. Podobnie uroczysty Hubertus planowany jest w Żabnie k/Radomyśla za dwa tygodnie.

MiastoZaklikow.pl przygotował fotorelację z Hubertusa w Borowie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

  1. Anonim

    Bardzo udana impreza pomimo zimnego wiatru dużo atrakcji brawo dla organizatorów.Niewielu chciało by się zrobić tak dużo.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code