Jak i gdzie zdobyć uprawnienia do lotów paralotnią

Data dodania: 24 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W okresie od 11 do 19 kwietnia 2015 r. Certyfikowana Szkoła Paralotniowa „Dynamic Sport” organizuje kursy latania na paralotni. Szkolenie odbędzie się na terenie lotniska Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi gm. Zaleszany.  

Aby uzyskać stosowny certyfikat zgodnie z przepisami Urzędu Lotnictwa Cywilnego wymagane jest ukończenie I i II etapu kursu, a także zdanie egzaminu państwowego. W tym samym czasie od 11 – 19 kwietnia organizowany jest zarówno etap I (kurs podstawowy), oraz etap II dla osób posiadających potwierdzenie ukończenia kursu podstawowego.

Szkoła zapewnia profesjonalną opiekę, sprzęt (paralotnie renomowanej szwajcarskiej firmy Advance, uprzęże, kaski, łączność radiową), ubezpieczenie.

Szkolenie obejmuje m.in. wykłady, zajęcia teoretyczne, ćwiczenia naziemne, loty z instruktorem, oraz loty samodzielne. Egzamin państwowy z reguły przeprowadzany jest w miejscu szkolenia.

Dodatkowo kursant po ukończeniu szkolenia otrzymuje uprawnienia do lotów holowanych za wyciągarką (wpis H do książki lotów).

Koszt szkolenia to kwota ok. 1300 zł.

Szczegółowych informacji udziela instruktor Wojciech Pierzyński pod nr tel. 602 794 966, natomiast zapisy wstępne prowadzi Artur Kuziora pod nr tel. 603 700 629.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code