Jutro rozpoczną się wzmożone kontrole na drogach

Data dodania: 2 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu jutrzejszym w piątek podkarpaccy policjanci rozpoczną działania „WIELKANOC – 2015”. Funkcjonariusze w sposób szczególny nadzorować będą drogi województwa.

Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Ich celem jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu. 

Okres świąteczny to czas, kiedy wiele osób podróżuje drogami Podkarpacia, aby spędzić święta wspólnie z rodzinami. W Wielki Piątek funkcjonariusze rozpoczną akcję „WIELKANOC – 2015”. Do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwać będą nad płynnością i bezpieczeństwem ruchu. Będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne: 

  • nieprawidłowe wyprzedzanie
  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. 

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców. 

Przypominamy, że obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach: 

–   w sobotę 4 kwietnia 2015 od godz. 18.00 do godz. 22.0

–   w niedzielę 5 kwietnia 2015 od godz. 8.00 do godz. 22.00

–   w poniedziałek 6 kwietnia 2015 od godz. 8.00 do godz. 22.00

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń.

Źródło: KWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code