Kolejne sukcesy zaklikowskich policjantów

Data dodania: 3 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Policjanci z Zaklikowa ustalili sprawcę włamania, do którego doszło początkiem stycznia br. 24-letni mężczyzna włamał się do niezamieszkałego domu, skąd ukradł piłę spalinową. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.   

Policjanci z Zaklikowa zostali powiadomieni 12 stycznia o włamaniu do niezamieszkałego domu w Zdziechowicach. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, sprawca wyrwał skobel w drzwiach i po dostaniu się do środka budynku ukradł z niego piłę spalinową o wartości 500 złotych.  

Podjęte bezpośrednio po zdarzeniu czynności nie doprowadziły do zatrzymania złodzieja. Pomimo tego policjanci nadal prowadzili działania, których celem było ustalenie i zatrzymanie przestępcy. Policjanci przesłuchiwali świadków, zbierali informacje i poddawali je analizie. Zdobyta wiedza pozwoliła na wytypowanie sprawcy włamania. Śledczy ustalili, że związek z przestępstwem ma 24-letni mieszkaniec gminy Zaklików.  

Funkcjonariusze zatrzymali go. Przeprowadzone z jego udziałem czynności pozwoliły na odzyskanie skradzionego mienia. 24-latek usłyszał zarzut włamania. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.  Za włamanie kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  

Natomiast  18-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego odpowie za dwukrotne wybicie szyb w wiacie przystankowej w Antoniówce oraz wybicie szyb w domu w Barakach Starych w gminie Zaklików. 

Policjanci z Posterunku Policji w Zaklikowie dwukrotnie przyjmowali zgłoszenia o wybiciu szyb w wiacie przystankowej w Antoniówce w gminie Zaklików. Do tych zdarzeń doszło 16 i 20 stycznia br. Również w styczniu do funkcjonariuszy dotarło zgłoszenie od mieszkańca Baraków Starych o wybiciu szyb w domu mieszkalnym. Łączne straty spowodowane przez wandala oszacowane zostały na 3100 złotych. 

Podejmowane w tych sprawach działania bezpośrednio po zniszczeniach nie doprowadzały do ustalenia ich sprawcy. Pomimo tego funkcjonariusze prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania wandala. Policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, gromadzili dowody. 

Ta praca przyniosła wymierny efekt. Policjanci ustalili, że związek z uszkodzeniami mienia ma 18-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty trzech uszkodzeń mienia. 18-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Na poczet przyszłych zobowiązań policjanci zabezpieczyli u podejrzanego mienie o wartości 3100 złotych. 

O jego dalszych losach zdecyduje sąd. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code