Komu zależy na dezinformacji

Data dodania: 10 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 17 komentarzy

W dniu 9 lipca 2015 r. na jednym z portali stalowowolskich ukazał się materiał prasowy dotyczący czynności podejmowanych przez uprawnione ograny i instytucje, w sprawie nieprawidłowości jakie miały miejsce w funkcjonowaniu  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie.

Zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu występujących tam nieprawidłowości złożyło do merytorycznych organów i instytucji Stowarzyszenie Zwykłe „Dobre Prawo”, które reprezentowane jest przez Jana Pataraniak. Stowarzyszenie zostało powołane do życia w dniu 17 marca 2009 roku, obecnie skupia 5 członków tj. czterech oficerów Policji w stanie spoczynku oraz lekarza.

Materiał prasowy, który ukazał się pod jednoznacznie brzmiącym tytułem „Kolejna kompromitacja burmistrza Zaklikowa Zdzisława Wójcika” zawiera szereg informacji mogących mieć znamiona wprowadzenia w błąd opinii publicznej, a w szczególności  wyników jakie uzyskano.

Autor artykułu poza operowaniem niewyszukanym słownictwem i tworzeniem niezdrowej sensacji wokół ważnych spraw dla prawidłowego funkcjonowania oświaty w Gminie Zaklików podaje szereg informacji, które można określić mianem nierzetelnych. Zapewne nieznajomość prawa a zwłaszcza procedury postępowania w tej sprawie spowodowała, że autor tego materiału prasowego nie tylko nie przedstawia rzetelnej informacji o stanie sprawy, ale nadto dopuszcza się szeregu insynuacji pod adresem innych osób i organizacji za pomocą środków masowego komunikowania się.

Zgodnie z art. 12 Prawa prasowego dziennikarz obowiązany jest zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości.

Autorowi artykułu zabrakło zarówno staranności jak i rzetelności, bo gdyby pokusił się o sprawdzenie podanych mu informacji z całkowitą pewnością dotarłby do treści pisma nr ERA 5841.7.2015 Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Podkarpackim, z którego wynika, że wszystkie przypadki zgłoszone przez Stowarzyszenie zostały potwierdzone i wszystkie miały miejsce na terenie tej placówki oświatowej.

Z treści pisma wynika ponadto, że postępowanie ujawniło, że doszło na terenie szkoły do pobicia dzieci, poniżenia godności uczniów, ich rodziców, i innych nieprawidłowych działań wobec uczniów.

W treści pisma czytamy – „nie mniej jednak dyrektor nie dopilnował w pełni procedury o jakich mowa (pisownia oryginalna) w § 45 i 46 Rozporządzenia MENiS z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z dnia 22 stycznia 2003 r.).

Natomiast w końcowej części pisma dziennikarz wykonujący swój zawód w sposób staranny i rzetelny natrafiłby na zdanie następującej treści „Opisane przez Stowarzyszenie „Dobre Prawo” zdarzenia miały miejsce na terenie szkoły, wszystkie były przedmiotem rozpatrzenia przez dyrektora, pedagoga lub wychowawców klas, a także przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie”.

Należy zadać pytanie jaki interes w nierzetelnym informowaniu opinii publicznej ma stalowowolski portal internetowy, który wręcz pisze o miażdżącym wyniku przeprowadzonych czynności dla Stowarzyszenia i jego reprezentanta.

Autor artykułu nadto nie poinformował opinii publicznej, iż wydana decyzja nie kończy postępowania instancyjnego w tej sprawie, dlatego na zakończenie sprawy trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zajmowanie się poważnymi sprawami jakimi są bezpieczeństwo i godność uczniów nie przystoi portalowi, który za szczyt działalności dziennikarskiej poczytuje sobie zlikwidowanie zadaszenia pod słupami elektrycznymi, czemu poświęcił kilka artykułów i odtrąbił w tej mierze sukces.

 1. Ania

  Przypominacie sobie jak w ferie były zorganizowane dodatkowe zajęcia dla chętnych z klas maturalnych to jaki był płacz,że ferie nie dla każdego? Po co nauczyciele mają się narażać i wymagać przykładania się do lekcji? Żeby później być narażonym na zwolnienie z pracy?

  Reply
  1. loo

   No faktycznie… Co racja to racja… Bo ferie maja tak wspaniala moc ze w ciagu tygodnia mozna było nadrobić wszystkie zaległości. głupi ci co nie skorzystali i odpoczęli sobie. Teraz widac ze o zdawalności zadecydował jeden tydzień… I to w cale nie prawda, ze bledy nauczycielsko dyrektorskie byly popelniane przez caly rok… Te ferie mogly was wszystkich uratować!

   Reply
 2. WTF

  Może warto zadac sobie pytanie czy Pataraniak faktycznie czepia się wszystkich i wszystkiego czy też dotknął bolącego miejsca i stąd jęki chorych. Nie było słychać żadnej krytyki pod jego adresem dopóki nie zajął się bezpieczeństwem dzieci szkolnych. Jak widać problem jednak istnieje. stw24 celowo sieje zamęt w głowach zaklikowiaków i nie puszcza komentarzy, które chwalą rzetelność portalu miastozaklików.pl. Enter66 albo nie jestes zaklikowiakiem tylko trolem albo w niedługim czasie pokłoni ci się kaftan na oddziale psyche.

  Reply
  1. enter666

   enter dobrze wie co pisze bo obserwuje na co dzień i duuuużo wie jak będzie trzeba to sypnie z grubszej rury 😉
   – detektyw natomiast nie jest obiektywny i nie puszcza komentarzy niewygodnych dla siebie – wiem to od ludzi ktorzy starali się coś napisać ..
   portal STW24pl natomiast wykonuje bardzo dobrą robotę i chwala mu za to 🙂

   Reply
   1. Luizka

    Jeśli enter666 tak wszystko bacznie obserwuje, to dlaczego do tej pory nie wyraził opinii na temat wyników tegorocznej matury w ZSO w Zaklikowie, jeśli dobrze się orientuję to jakieś 53 % uczniów zdało. Czyż to nie jest kompromitacja dla szkoły i dyr?

    Reply
     1. Zaklikowiak

      Podobno zdawał!!!! HaHaHa zamiast uczyc sie do matury to nasza przyszłość woli w parku siedziec lub na rybce a pozniej sa placze jak ktos nie chce to nie zda i tyle!!! wystarczy tylko troche checi i rozumu, ale jak to kolega nie poda sciagi przeciez poda tyle w temacie

  2. loo

   Dobre,dobre! I wiem ze anonimowość jest dopuszczalna na portalach ale ciekawe co by mieli do powiedzenia wszyscy kłapacze jakby mieli podpisać sie swoim nazwiskiem 😀 Wtf mysle, ze trafiono w czule miejsce i niestety prawda w oczy kole stad taki zagłuszający kłapczywy odzew. O drągalu nie jedno mi wiadomo i mam nadzieje ze odpowie chociaz za to co nabarłożył w tej szkole!

   Reply
  1. enter666

   ha ha ha dobreee 🙂
   tępić to trzeba takich szkodników jak zaklikowskie wladze i ich rzecznik ” detektyw z bożej laski „

   Reply
 3. dora

  Hahaha jeżeli dla was chapaczy zaklikowskich internetowy portal stw24 jest taki dobry i rzetelny to życzę wam powodzenia 😀 przecież im nie zależy żeby zrobić kuku Panu Pataraniakowi tylko żeby zaistnieć i się zareklamować, siejecie sensację nie mając o niczym pojęcia. Ale pewnie: Żryjcie to, aż pękniecie! Tak, tak dyrektor jest przekochany bo to nie was na lekcjach historii lał dziennikiem po głowach (a szkoda), widocznie i tak to było mu za mało więc wepchał się na stołek dyrka i spełnia się jako dewiant a że system go broni to rączki umywa. W pojedynkę nie miałby szans. Hahaha to jest żenada. Czekam na rozwiązanie tej sprawy bo bardzo mnie to zainteresowało. Panie Pataraniak widzę, że Pan jedyny to rozumie… ciężko będzie, ale trzymam kciuki:)

  Reply
 4. enter666

  „panie redaktorze” niech się pan tak nie żyłuje bo i tak spoleczeństwo jest już świadome a jak jeszcze nie cale to niedlugo będzie jakie obyczaje panują w Zaklikowie , jaka wladza jest bezczelna i arogancka .
  Nie pomogą pańskie zabiegi i gloryfikowanie burmistrza ( najgorszego z możliwych )
  nie pomoże też rower i trąba sołtyso – radnego bo my – spoleczeństwo wraz z STW24pl ktorego pan tak nie lubi będziemy robić wszystko by tępić to zlo które opanowalo Zaklików !
  – tak że daję te slowa pod pańską rozwagę Sherlocku Holmesie 😉

  * niech pan to udostępni aby ..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code