Komunikat Lekarza Weterynarii

Data dodania: 18 maja 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach od 23 maja do 5 czerwca 2016 r. wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Szczepienie obejmie cały teren województwa podkarpackiego.

Szczepionka zaopatrzona jest w przynętę – wydającą specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie skierowane jest wyłącznie na lisy.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie dotykali wyłożonych szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej.

W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a także wstrzymanie się od polowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code