Komunikaty i apele przynoszą skutek

Data dodania: 27 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Jeden komentarz

Czemu pani ma takie wielkie oczy. Bo nie mam dzieci a tu wnuczek dzwoni. 

Dzięki swojej czujności cztery osoby ze Stalowej Woli nie padło ofiarą oszusta. Sprawca działał standardowo – telefonował do seniorów podając się za będącego w potrzebie krewnego i prosił o pieniądze.

W każdym przypadku próbował wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na szczęście mieszkańcy Stalowej Woli nie dali się oszukać, sprawdzając u rodziny, czy rzeczywiście bliscy potrzebują pomocy.

O tym, że kampanie społeczne, komunikaty i apele Policji o rozsądek i ostrożność mieszkańców przynoszą skutek, można było przekonać się wczoraj. Czworo seniorów ze Stalowej Woli nie dało się oszukać mężczyźnie, który dzwoniąc do mieszkańców Stalowej Woli, próbował wyłudzić różne sumy pieniędzy, podając się za krewnego.

Scenariusz działania oszusta był standardowy. Dzwoniący mężczyzna podawał się za krewnego, który znalazł się w potrzebie, ale nie chciał, aby informowano o tym pozostałą rodzinę. Prosił o duże sumy pieniędzy, potrzebował ponad 30 tysięcy złotych – tłumaczył to spowodowaniem wypadku.

Na szczęście każda z osób, po rozmowie z „potrzebującym krewnym” postanowiła sprawdzić rozmówcę. Po zweryfikowaniu informacji okazywało się, że żaden z krewnych nie potrzebuje pomocy. O próbie oszustwa mieszkańcy Stalowej Woli powiadomili stalowowolską Policję.
Stalowowolscy policjanci nadal przestrzegają przed tym zagrożeniem, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. „wnuczka”. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code