Młodociany sprawca zbrodni skazany

Data dodania: 25 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadł nieprawomocny wyrok w procesie przeciwko 17 letniemu zabójcy swojej dziewczyny.

Tragedia rozegrała się w kwietniu 2014 r., 16 letni wówczas Przemysław D. udusił swoją dziewczynę a następnie zakopał jej ciało w pobliżu cmentarza. Sekcja zwłok ustaliła, że dziewczyna w chwili przysypywania jej ziemią jeszcze oddychała. Zwłoki dziewczyny znaleziono dwa dni później. Sekcja zwłok ustaliła ponadto, że dziewczyna była w piątym miesiącu ciąży, a ojcem dziecka był właśnie Przemysław D. 

Przemysław D. w toczącym się procesie pomimo, że w chwili popełnienia zbrodni nie miał ukończonych 17 lat odpowiada nie jako nieletni sprawca czynu karalnego, ale jak osoba dorosła na podstawie art. 10 §2 KK, który stanowi, że nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się zabójstwa może odpowiadać na zasadach określonych kodeksie karnym jako osoba dorosła. 

W procesie tym sprawca zabójstwa został skazany na 15 lat pozbawiania wolności, ponadto sprawca ma zapłacić rodzicom dziewczyny po 30 tys. zł zadośćuczynienia. Kara pozbawienia wolności nie może być wyższa ze względu na niepełnoletniość sprawcy a postępowanie przed sądem toczy się z wyłączeniem jawności.

Wyrok nie jest prawomocny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code