„Morska” kąpiel w zaklikowskim zalewie

Data dodania: 8 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W niedzielę byliśmy świadkami „morskiej” kąpieli w zaklikowskim zalewie. Do Zaklikowa przybyli członkowie Stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze”. Impreza, tak jak zostało zapowiedziane rozpoczęła się około godz. 11.00.

Zimowa kąpiel w zalewie poprzedzona była długą rozgrzewką – dwoma pełnymi okrążeniami truchtem wokół zalewu, oraz porcją gimnastyki w postaci pompek i pajacyków. 

Miejsce kąpieli zostało starannie przygotowane poprzez zerwanie tafli lodowej. Następnie morsy po przebraniu się w stroje kąpielowe zaczęły wchodzić do wody. Wśród morsów była tylko jedna foczka. W grupie morsów był zarówno mężczyzna w słusznym wieku jak i nastolatek.  Morsy zażywały kąpieli, pływały, nurkowały pod wodą, oraz bawiły się lodowymi krami. Jeden z uczestników zimowych zabaw w wodzie przechodził „morski chrzest”.

Kąpiącym się kibicowała spora grupa zaklikowiaków stojących na brzegu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, kąpieli towarzyszyła bardzo miła atmosfera, było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

W tym samym czasie po okolicy jeździło kilku Św. Mikołajów na motocyklach rozwożąc prezenty, których nie zdążyli rozdać poprzedniej nocy. Całkowicie przypadkowo spotkali się wszyscy razem w Zaklikowie, gdzie zakończyli swój coroczny świąteczny objazd. Motocykle wybrali tylko dlatego, że nie było śniegu i nie mogli jechać saniami.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację z imprezy. 

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 1 2 3 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code