Na ul. Lubelskiej doszło do potrącenia rowerzystki

Data dodania: 4 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 4 komentarze

W dniu 4 czerwca 2016 r. na ul. Lubelskiej w Zaklikowie doszło do potrącenia rowerzystki, która odniosła obrażenia i została zabrana do szpitala w Stalowej Woli.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych. Kierowca samochodu osobowego marki VW Golf na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Zaśluzie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce jadącej w kierunku centrum  Zaklikowa drogą dla rowerów. W chwili zderzenia pojazd nie posiadał prędkości, jednak w wyniku upadku z roweru starsza kobieta odniosła obrażenia twarzy i została odwieziona karetką do stalowowolskiego szpitala na obserwację.

O zaistniałym zdarzeniu policję powiadomił kierowca tego samochodu osobowego – czynności wyjaśniające podjął patrol RD z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i dokonał zabezpieczenia miejsca.

Kierowcy oraz świadkowie zdarzenia wskazywali na znaczne ograniczenie widoczności na tym skrzyżowaniu, zwłaszcza dla kierowców samochodów osobowych, z powodu wysokich traw i chwastów porastających całe pobocze drogi i przydrożny rów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek  Policji w Zaklikowie.

1a 6 5 4 3 2

 

 1. Rowerzyści

  To co on jest niewidomy,że nie widział?
  To po co siada za kierownic?,A po za tym to kto wydał takiemu palantowi prawa jazdy?
  To jest ewidentna wina tego kierowcy,mam nadzieję ,że poniesie on odpowiednie konsekwencje. A tłumaczenie się ,że trawa jest zbyt duża, jest po prostu żałosne(to co trawa ma 1000000 centymetrów a rowerzystka i rower mieli wspólnie 10 centymetrów wysokości ,że byli nie zauważalni)?

  Reply
 2. mfkf

  A ty wszystko zauwazasz.? jest górka zjeżdżasz w dół kobieta starsza nie ma juz koordynacji ruchowej większej a jakbys wiedzial alb siedzial jako pasażer to bys mogl sie wypowiedziec na ten temat.

  Reply
 3. Anonim

  To ze kierowca nie zachował należytej ostrożności to fakt . Z przykrością musze jednak zaznaczyć ze trawa rosnąca wzdłuż ulicy Lubelskiej jest niestety bardzo wysoka . I szkoda ze na tak odnowionej drodze jak i chodnika i ścieżki rowerowej jest tak bardzo zaniedbane pobocze . Kolejna sprawa ktora chciałbym przy okazji poruszyć to fakt braku jakiegokolwiek oznakowania i informowania o scieżce rowerowej .

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code