Nadal dobra passa zaklikowskich policjantów

Data dodania: 13 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Jeden komentarz

Policjanci z Zaklikowa ustalili  i zatrzymali sprawców wyrębu i kradzieży drzewa o wartości ponad 1000 złotych. Na poczet przyszłych zobowiązań policjanci zabezpieczyli u pieniądze należące do podejrzanych.

Do wyrębu i kradzieży sosnowego drzewa doszło na terenie gminy Zaklików początkiem marca. Policjanci na jednej z posesji w tej miejscowości ujawnili drzewo bez cech legalizacji. Prowadzący w tej sprawie czynności funkcjonariusze ustalili właściciela skradzionego drzewa, który swoje straty oszacował na 1000 złotych. 

W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 57 i 48 lat. Policjanci przedstawili im zarzut wyrębu i kradzieży drzewa. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na poczet przyszłych zobowiązań policjanci zabezpieczyli u podejrzanych pieniądze w kwocie 2900 złotych. 

Ci sami policjanci pracowali również nad wyjaśnieniem sprawy kradzieży, do której doszło początkiem marca. Sprawca wykorzystując nieuwagę pracownika lokalu zabrał komputer osobisty. 

Do kradzieży doszło 2 marca br. w jednym z lokali gastronomicznych w Zaklikowie. Korzystając z nieuwagi pracownika lokalu, sprawca zabrał laptop. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na 900 złotych.  

Podjęte w tej sprawie działania bezpośrednio po kradzieży nie doprowadziły do ustalenia ich sprawcy. Pomimo tego funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zaklikowie prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. Policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, gromadzili dowody.

 W wyniku czynności procesowych i operacyjnych ustalili, że związek z kradzieżą ma 35-letni mieszkaniec powiatu janowskiego.

Podczas przeprowadzonego przeszukania u 35-latka policjanci odzyskali skradzionego laptopa. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Na poczet przyszłych zobowiązań policjanci zabezpieczyli także u podejrzanego pieniądze w kwocie 900 złotych.  

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code