Naród rodziną silny

Data dodania: 8 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Na terenie naszego dekanatu funkcjonuje Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, które powstało z inicjatywy samego ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Ideą Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie jest niesienie pomocy parafianom i osobom potrzebującym.

Dlatego też skupia ono specjalistów różnych dziedzin, którzy przyjęli na siebie zobowiązanie udzielania bezpłatnej, fachowej pomocy z zakresu m.in. medycyny, prawa, pedagogiki, psychologii, doradztwa rodzinnego, opieki duszpasterskiej i innych dziedzin życia społecznego naszego dekanatu.

W dniu 7.12.2014 r. w siedzibie Instytutu Teologicznego w Sandomierzu odbyło się spotkanie małżeństw zrzeszonych w Katolickich Centrach Pomocy Rodzinie Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 i trwało do około godz. 17.00. W spotkaniu udział wzięło około 50 małżeńskich par. Organizatorem spotkania małżonków był Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodziny Diecezji Sandomierskiej ks. Wiesław Surma.

W ramach spotkania uczestnicy wzięli udział w konferencji poświęconej relacji kobiety i mężczyzny związanych sakramentalnym węzłem małżeńskim. Konferencję przeprowadzili małżonkowie Agnieszka i Jakub Kołodziejowie – Ona pedagog, On doktor psychologii, psychoterapeuta. Oboje są autorami lub współautorami wielu publikacji poświęconych narzeczeństwu, małżeństwu, rodzinie i dzieciom.

Wszyscy zgromadzeni uczestniczyli we mszy. św. w kaplicy Instytutu Teologicznego, którą odprawił ks. biskup Edward Frankowski, a który w jej trakcie wskazał m.in., że nasz naród jest rodziną silny, że tylko sakramentalne związki kobiety i mężczyzny otoczone są łaską Bożą a wszelkie inne zastępcze ideologie, w tym gender, są jednym wielkim oszustwem. Następnie ks. biskup Edward Frankowski udzielił zgromadzonym małżonkom specjalnego pasterskiego błogosławieństwa. Odmówiono także koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich rodzin.

Spotkanie przebiegało w rodzinnej, serdecznej, domowej atmosferze przy kawie i herbacie oraz przy specjalnie przygotowanych na tę okazję ciastkach. Wszyscy posilili się także pysznym dwudaniowym obiadem.

Na zakończenie spotkania, już o zmroku, wszyscy zgromadzeni wraz z ks. Wiesławem Surma na czele, udali się na sandomierski rynek, gdzie wzięli udział w modlitwie w Wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, i dokonano zawierzenia rodzin.

Wszystkie osoby potrzebujące porady lub wsparcia mogą dzięki Katolickiemu Centrum Pomocy Rodzinie otrzymać fachową bezpłatną pomoc w kierunku rozwiązania kryzysowej sytuacji, lub problemu. Kontakt można uzyskać pod adresem internetowym  kcprzaklikow.za.pl.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację ze spotkania.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 2 3 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code