Pierwsze spotkanie wyborcze kandydata na burmistrza

Data dodania: 27 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 23 komentarze

W niedzielę 26.10.2014 r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbyło się pierwsze spotkanie wyborcze kandydata na Burmistrza Zaklikowa.

Pierwsze spotkanie wyborcze zorganizował Mariusz Sołtys, który startuje z listy KWW Forum Mieszkańców Powiatu, na które portal internetowy MiastoZaklikow.pl otrzymał zaproszenie. Kandydat zaprezentował zebranym własną sylwetkę oraz dotychczasowy dorobek w pracy samorządowej zwłaszcza jako wicestarosta powiatu stalowowolskiego.

W trakcie swego wystąpienia kandydat za pomocą prezentacji multimedialnej dokonał oceny stanu naszej gminy m.in. pod względem kondycji finansowej oraz bezrobocia. Z oceny tej wynika, iż obecne zadłużenie gminy wynosi 7 247 974,00 zł. Natomiast bezrobocie mamy najwyższe w całym powiecie – liczba zarejestrowanych bezrobotnych w PUP wynosi 749, przy 745 w Gminie Zaleszany, 557 w Gminie Pysznica, 526 w Gminie Radomyśl n/Sanem oraz 524 w Gminie Bojanów.

Spotkanie z kandydatem przebiegało pod hasłem „Inwestycja w ludzi to najlepsza inwestycja”. W ramach tego hasła Mariusz Sołtys promuje ideę społeczeństwa obywatelskiego mającą się wyrażać w aktywizacji społeczeństwa i włączenia go do współdecydowania w sprawach najistotniejszych dla rozwoju gminy. Planuje podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej mieszkańców naszej gminy poprzez uruchomienie biura porad prawnych i obywatelskich. Zamierza aktywnie wspierać samozatrudnienie oraz wszelkie inicjatywy społeczne poprzez system szkoleń i doradztwa.

Kandydat proponuje także opracowanie i wdrożenie Programu Rozwoju Infrastruktury Gminy, lecz jednocześnie kontynuację rozpoczętych inwestycji związanych z wodociągami, gazyfikacją i kanalizacją terenu gminy.

Następnie widzi potrzebę poprawy jakości działania służby zdrowia poprzez ułatwienie dostępu do lekarza pierwszego kontaktu i lekarzy specjalistów, a także realizacji programów profilaktycznych jak choćby – badania wykrywające raka, walka z cukrzycą, szczepienia.

Bardzo ważnym punktem działania będzie promocja i rozwój infrastruktury turystycznej na bazie gminnego potencjału, walorów krajobrazowych i przyrodniczych. Modernizacja i budowa nowych ścieżek rowerowych służących także spacerowiczom, przy zaangażowaniu i współpracy zainteresowanych partnerów zewnętrznych takich jak Lasy Państwowe oraz samorząd powiatowy. Nowością jest pomysł budowy miasteczka ruchu drogowego a wszystko to przy wykorzystaniu środków zewnętrznych.

W spotkaniu wzięli udział także kandydaci do Rady Miasta Zaklików z listy KWW Forum Mieszkańców Powiatu tj. Mirosław Balbier, Elżbieta Polnicka, Barbara Hołody,  Krzysztof Oszust, Mirosław Mach, Dariusz Chmielewski, Dariusz Czajka.

Następne spotkanie wyborcze Mariusza Sołtys w tym dniu odbyło się także z mieszkańcami Zdziechowic.

Czekamy na zaproszenia od następnych kandydatów na spotkania wyborcze i prezentację swoich programów wyborczych. 

2 3 4 5

 1. jojo

  Do Zdz33,myślę,że ta nienawiść do obecnego przedstawiciela miasta i gminy,przesłoniła ci cały świat,oto obraz prawdziwego Polaka,mi nikt nic nie każe,jesteś w błędzie ja tylko stwierdzam fakty i nie trzymam strony żadnego z kandydatów w przeciwieństwie do ciebie.Proszę na forum wypowiadaj się za siebie i,weź pod uwagę,że nie wszyscy podzielają twoje zdanie.Najbardziej śmieszy mnie to,że niektórzy ludzie piastujący jakieś stanowiska w mieście i gminie są jak chorągiewki jak jest coś nie po ich myśli ,lub zostali przywołani do porządku przez ich zwierzchnika, to zaraz przy następnych wyborach szukają sobie nowego kandydata na burmistrza,może wtedy da się coś więcej dla siebie ugrać.Jednym słowem żenada.

  Reply
 2. zdz33

  Lila …..Twoje rozumowanie jest takie wszyscy mieszkańcy ale wszyscy przepisują się 1633 osoby zaraz potem 500 mieszkańców Zaklikowa porzuca nowy ośrodek i zapisuje się do naszego ośrodka aby w’ komfortowych 'warunkach czekać na wizytę u lekarza który jak będzie chciał to przyjedzie ..Jeżeli masz takie pogląd to Ci naprawdę współczuję Osoby 'wiecznie na nie ’ jak twierdzisz to Ja , niestety JESTEM ZA TYM ABY OŚRODEK ZDROWIA W ZDZIECHOWICACH BYŁ .Napisane z dużej aby dotarło …..

  Reply
 3. Lagodna Herta

  Moim zdaniem jesli jest ktos, kto chce otworzyc NZOZ i przyjmowac ludzi w Zdziechowicach, to nie ma co doszukiwac sie dziury w calym, tylko sie cieszyc. W naszej gminie to jakos tak sie dziwnie dzieje, ze rzucanie klod pod nogi, stalo sie norma. A po co? czy nie byloby wlasciwiej w takich sytuacjach wspierac i wzajemnie sobie pomagac. Wszak nie od dzis wiadomo, ze zgoda buduje.
  Zycze zdrowia wszystkim; sobie takze.

  Reply
 4. lila

  Widzisz ZDZ, jak byś nie był tak zaszczuty i zastanowił się czasem nad tym co piszesz a nie nadymał jak to tutaj robisz to miałbyś świadomość, że w danym ośrodku czy to w Zdziechowicach czy to w Zaklikowie mogą być zarejestrowane osoby z poza tej miejscowości. Osobiście uważam że jeżeli lekarze Ci się postarają to nie będą mieli problemu z tym aby ludzie również nawet z Zaklikowa przepisali się do ośrodka w Zdziechowicach (tak zresztą często było dotychczas).
  A jeżeli chodzi o to że temat był zamiatany, to czy był czy nie nie wiem nie oceniam, ale wiem jedno – osoby z Twoim nastawieniem typu wiecznie na „niebo nie”, zapewne dalej by szczuły że Burmistrz chce takiego dobrego lekarza się pozbyć po wielu latach służby itp itd.
  Miłego wieczoru

  Reply
 5. zdz33

  do Maciek Zdz.
  Sam piszesz ….waszej wsi….więc nie Twojej ….Więc poinformuję Cię bo jak czytam to co piszesz to mam wrażenie iż 'TATUś’ kazał napisać to piszesz.Problem służby zdrowia w Naszej wsi jest znany co najmniej od dwóch lat ,byłem na spotkaniu i wiem co słyszałem,Spotkanie tydzień przed wyborami na temat służby zdrowia i przywożenie lekarzy w Torbie jest jasnym sygnałem iż przez dwa lata temat był zamiatany pod dywan.To samo było z Dyrektorem szkoły….Zdziechowice nie zapomniały … i nie dadzą się kolejny raz oszukać! Napisałeś również o ’ dobrym gospodarzu’ i liczeniu każdego grosza….coś słabo to wychodzi włodarzami jak chce kolejne kredyty zaciągać.

  do lili vel pani/panny L
  Twój post skwituję uśmiechem i politowaniem jak byłaś na spotkaniu to słyszałaś pewnie iz lekarze przywiezieni W TORBIE powiedzieli jasno minimum 2000 osób aby to było możliwe…mieszkańców Zdziechowic jest 1633 info ze strony gminy więc powiedz mi skąd jeszcze 400 osób weżmiemy ….SKĄD??
  To spotkanie było zorganizowane tylko po to aby KUPIĆ GŁOSY WYBORCZE I TYLE .Jak jesteś naiwna to sory nic na to nie poradzę .

  Reply
 6. jojo

  Do Lila;miło,że na tym forum są ludzie,którzy myślą racjonalnie,są prawdomówni i trzeźwo oceniają sytuację 🙂

  Reply
 7. lila

  Do ZDZ
  Bute i chamstwo to wczoraj pokazał nie Wójcik a poplecznicy Pana S. którzy to chcą reprezentować naszą wioskę w radzie gminy jak i (o zgrozo) w radzie powiatu i startują z jego komitetu. Jako że jeszcze nie dawno nie miałam pewności na kogo głosować, to patrząc po popisach tych osób już wiem że nie są warci jakiegokolwiek poparcia, wstyd było tego słuchać. Myśle że każdy kto był świadomie oceni tych pieniaczy, bo argumenty i krzyk który zafundowali był poniżej jakiegokolwiek poziomu.
  A tak apropo z tego co wiem to jeszcze oficjalnego pożegnania Pana Ciesielskiego nie było, więc wytłumacz o co chodzi? Kolejny pieniacz się ukatywnia?
  Przykro to czytać, naprawdę.

  Reply
 8. Maciek Zdz

  Zdz33 nie podniecaj się, wszak to tylko propozycja,to nie socjalizm.W dzisiejszych czasach dobry gospodarz liczy każdy grosz podatnika i podejmuje racjonalne decyzje.Znasz takie powiedzenie że jeszcze się taki nie urodził…………Myślę ,że przedstawiciele waszej wsi sołtys i rada dojdą do jakiegoś porozumienia.Z tego co wiem to za służbę zdrowia na terenie gminy odpowiada lekarz Staniszewski,a on gra do bramki Sołtysa i nie łudź się,że po zmianie burmistrza będziesz miał ośrodek zdrowia taki jak teraz.Co do pożegnania lekarza to myślę,że znajdzie się stosowny czas i pora aby to uczynić.I na koniec dam ci dobrą radę nie ubliżaj i nie wyzywaj ludzi,bo może ci się to odbić czkawką

  Reply
 9. zdz33

  Buta obecnego włodarza sięga zenitu .To jak dziś potraktował mieszkańców Zdziechowic jest po prostu Skandal.Panie Burmistrzu nie jesteśmy ciemnym narodem i nie kupmy Pana KIEŁBASY WYBORCZEJ . Zdecydowanie mówimy Nie dla przywożenia Lekarzy w TORBIE .Wszyscy mieszkańcy naszej małej ojczyzny chcemy ośrodka zdrowia ale nie chcemy Pana Propozycji 2 godziny dziennie 3 razy w tygodniu to jest skandal. To że dr. Ciesielski kiedyś zakończy pracę był wiadomo co najmniej od 2 lat i przez te dwa lata mógł Pan z tym tematem coś zrobić a Pan nie zrobił nic!!!!! A to że jest Pan bucem do potęgi Świadczy to iż nawet nie pożegnał Pan na koniec pracy Pana doktora.Pan doktor w nocy ,rano kiedy tylko było trzeba było dbał o nasze zdrowie przez prawie 40 lat!!!!!

  Reply
 10. jojo

  Łagodna Herta zgadzam się z Tobą ,w całej rozciągłości,ale niestety nie wszyscy mają takie zdanie na ten temat.W niektórych jest więcej jadu i zawiści niż rozumu

  Reply
 11. Lagodna Herta

  To jest kampania wyborcza. I niech bedzie, byle bez obrzucania sie wzajemnie blotem. Mysle, ze to nam nie grozi, bo kandydaci sa ludzmi kulturalnymi.
  Tez przegladalam ulotke obecnego burmistrza. Podoba mi sie to,, ze bardzo skrupulatnie rozlicza sie z 4 letniej kadencji. To, ze oficjalnego poparcia udziela mu m.in. proboszcz dla mnie nie jest niczym zlym, bo przeciez proboszcz tez jest mieszkancem tej gminy i o ile wiem ma takie same prawa wyborcze, jak kazdy inny pelnoletni mieszkaniec, ktory otwarcie ma odwage poprzec tego, czy innego kandydata. Ja tak rozumiem demokracje. Glosowac przeciez za ludzi nie bedzie proboszcz, ale kazdy sam. Kto bedzie burmistrzem Zaklikowa przez najblizsze 4 lata dowiemy sie juz niebawem. Ja potrzymam mocno kciuki na wszystkich kandydatow, ale oczywiscie mam swojego faworyta.

  Reply
 12. jojo

  Poinformowany ty jesteś jakiś prorok czy co skąd wiesz kto wygra wybory,to się okaże 16 listopada.Argumenty w twoim wydaniu są żałosne.Za szkołę to odpowiadają mierni nauczyciele i taki sam dyrektor.Mam pytanie dlaczego wysyłają swoje dzieci do szkól w Stalowej Woli odpowiedz sobie sam.Według mnie to jest sprawozdanie z tego co zrobił w czasie kadencji, a nie gazetka samochwalna,i czy ci się podoba czy nie to są fakty,którymi nie może poszczycić się żaden poprzednik.Nie wybiegaj do przodu Jak wygra Sołtys to go dopiero ocenimy.Jak to się mówi nie chwal dnia…….A jego program to pobożne życzenia ,specjaliści w Zaklikowie,dostęp do lekarza pierwszego kontaktu/przecież jest dobry/ jednym słowem bełkot i powielanie tego co robi obecny.I jeszcze jedno ,a w czym pan Sołtys jest taki dobry,i gdzie nabył takiego doświadczenia.Niech się pochwali co zrobił dla społeczności jako wice starosta.Nie wiem czy wiesz, ale to Wójcik wciągnął go do lokalnej polityki, a on później pokazał swoje prawdziwe oblicze,nawet nie mieszka w Zaklikowie,więc myślę że nie będzie się bardzo spinał jak wygra,osiem godzin i do domu jeszcze będzie dojeżdżał na koszt podatnika.Zgadzam się z tym co napisał Paweł Ł .Wiele można by jeszcze pisać ,ale szkoda czasu

  Reply
 13. Poinformowany

  Losy Zaklikowa w rękach obecnego Burmistrza są przesądzone.. wszyscy zostaną skłóceni i wszystko zniszczone. Człowiek zaciąga kredyty by spłacać wcześniej zaciągnięte długi. Liceum w Zaklikowie podupada.. a on nie robi nic by je zatrzymać.. po co było otwierać klasy mundurowe? skoro teraz Sz.P. nie daje dofinansowania na transport dzieci z innych miejscowości. Dzięki temu na własne życzenie liceum straciło ok 10 uczniów. A jego gazetka samochwalna? Jego sukcesem jest projekt Akademia Równych Szans? Wszystkie projekty są sukcesem nauczycieli i dyrektorów. Sz.P. nawet nie umiał wystosować pisma, odkładał wszystko na ostatnią chwilę! Co za kompetencja! W gazetce dalej czytamy o jego sukcesie wymiany polsko-ukraińskiej uczniów… jaka szkoda, że przyjął naszych wschodnich sąsiadów karygodnie! Bez powitania, bez upominków, bez wody w 40sto stopniowym upale podczas obchodów Dni nad Sanną, a na pożegnanie rozciapane cukierki z jego sklepu w reklamówce jak na kartofle! Ten to ma klasę!!! Jesteś złym gospodarzem? nie zapraszaj gości! Sam wybrał sobie współpracowników, z którymi się teraz procesuje.Nie będę głosować na kandydata, który obiecuje coś czego nawet nie ma ochoty zrobić. Do tego niech Pan w sutannie nie miesza się do kwestii wyborów! Najlepszym kandydatem w moim mniemaniu jest Pan Sołtys… kompetentny, człowiek na poziomie, do którego nie trzeba zapisywać się na listę przyjęć tak jak do obecnego Pana Z. (wiem z własnego doświadczenia). Jest to człowiek, który ma doświadczenie i który zjednuje sobie ludzi młodych, starszych, ze wsi czy z miasta! Czekam na ruch obecnego Burmistrza… ciekawe co ma w planach zrobić? Nie chce już słuchać peanów o jego gazetkach i o tym co zrobił przez ostatnie lata cudzymi rękoma

  Reply
 14. Lagodna Herta

  Nie sadze, zeby ktoremus z kandydatow na burmistrza przyszedl tak szalony pomysl, zeby likwidowac NZOZ. Czesto rozmawiam z mieszkancami Zaklikowa, mam tez wiedze na temat dzialalnosci innych osrodkow zdrowia nie tylko na podkarpaciu, ale i w innych regionach kraju. Nie jest u nas zle, jesli mowimy o dostepie do lekarza pierwszego kontaktu. Napewno nikt w naglej potrzebie nie zostaje odeslany bez dostepu do lekarza. Pewnie, ze byloby dobrze gdyby na miejscu np. raz w tygodniu przyjmowali rozni specjalisci. Mysle, ze dyrektor NZOZ w Zaklikowie bylby sklonny takich zatrudnicna godziny, tylko, gdzie znalesc takich chetnych lekarzy, ktorzy przyjada na prowincje, zeby popracowac 2 godziny w tygodniu??? Cieszmy sie tym co mamy.

  Reply
  1. zenek

   Jak już pisałem wcześniej Burmistrz nie ma kompetencji aby zarządzać NZOZ Zaklików.
   Po 25 latach demokracji śmieszą mnie takie slogany przedwyborcze „Zlikwiduję NFZ, ZUS, bezrobocie” choć tak naprawdę g..no mogę, lecz widocznie na wyborców to działa.

   Reply
 15. zenek

  Może kandydat na Burmistrza lub ktoś z jego ekipy kandydatów na radnych rozwinie ten temat, bo na razie to zabrzmiało to prawie jak obietnica likwidacji NFZtu.

  Reply
 16. Lagodna Herta

  Do Zenka
  Pewnie na to i inne pytania, kandydaci chetnie beda odpowiadali podczas spotkan z wyborcami. Zaklikow pieknieje z dnia na dzien; maja w tym niewatpliwie jakis udzial byly wojt i obecny burmistrz. Mam swojego faworyta w tych wyborach, ale jesli wygra inny z kandydatow, uszanuje ten wybor i sadze, ze tak zachowaja sie wszyscy. Demokratycznie wybrany burmistrz winien miec wsparcie nie tylko rady, ale takze spoleczenstwa, ktore go wybierze i w interesie ktorego bedzie burmistrz dzialal. Takie sa moje marzenia, a jak bedzie – czas pokaze.

  Reply
 17. zenek

  Hetero twoja wiedza jest niekompletna, być zameldowanym w Zaklikowie a w nim mieszkać to jednak różnica.
  Najlepszy jest tekst „Następnie widzi potrzebę poprawy jakości działania służby zdrowia poprzez ułatwienie dostępu do lekarza pierwszego kontaktu i lekarzy specjalistów, a także realizacji programów profilaktycznych jak choćby – badania wykrywające raka, walka z cukrzycą, szczepienia.”
  NZOZ w Zaklikowie jest ośrodkiem niepublicznym i podlega bezpośrednio pod wojewodę, Burmistrz w razie zaistnienia jakichś okoliczności może być pacjentem o ile posiada złożoną deklarację w tymże NZOZie, a i nie bardzo rozumiem o jakich specjalistów Mariuszowi chodzi.

  Reply
 18. Paweł Ł.

  jeśli ktoś uważa,że obraziłem kandydata to Przepraszam, chociaż nie widzę w moim komentarzu żadnego obraźliwego słowa lecz wyraziłem swoja opinię… a na spotkaniu akurat byłem i dlatego napisałem że, nie wierzę w obietnice…. aha i również czekam na kampanie pozostałych kandydatów…

  Reply
 19. rom

  KOlego jak nie wierzysz w program jakiegoś kandydata to nie głosuj. Po co obrażasz??? Wszyscy samorządowcy kończą kadencję czy to burmistrz czy starosta czy radny! Argumenty a nie obrażanie !Temu kandydatowi przynajmniej się chce… Pozdro dla wszystkich czytelników. PS chciałbym wysłuchać pięknej mowy jednego kandydata :-)…

  Reply
 20. Lagodna Herta

  Do redakcji
  Prosze na lamach tej strony informowac mieszkancow o planowanych spotkaniach z wyborcami organizowanych przez innych kandydatow na burmistrza oraz kandydatami na radnych.

  Reply
 21. Lagodna Herta

  Do Pawla L
  Wedlug mojej wiedzy wszyscy trzej kandydaci na burmistrza sa stalymi mieszkancami Zaklikowa. Poza tym, nie wiem czy to nie jest wymog ustawowy, zeby kandydat zamieszkiwal na terenie tej gminy. Mysle, ze najlepiej bedzie jak pojdziesz na spotkanie z tym kandydatem i zapytasz o to wprost. Zainteresowanie wyborami jest spore; zakladow nikt co prawda nie robi, ale dyskusji jest duzo. Fajnie by bylo, gdyby kampania przebiegala spokojnie, a frekwencja w dniu wyborow przekroczyla 50 procent.

  Reply
 22. Paweł Ł.

  Jakoś nie wierzę w ten Pana program wyborczy… Ludzie jak można głosować na Burmistrza Miasta na kogoś kto nawet w tym mieście nie mieszka… Chyba się Panu pali grunt pod nóżkami w Starostwie to gdzieś trzeba szukać ciepłej posadki…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code