Pochwała za postawę obywatelską

Data dodania: 12 marca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli podziękował i pogratulował mężczyźnie odwagi i godnej naśladowania postawy. Mieszkaniec Stalowej Woli przyczynił się do zatrzymania podejrzanych o włamanie do mieszkania. 

Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli insp. Lucjana Maczkowskiego mieszkaniec miasta odebrał podziękowania i list gratulacyjny za wzorową oraz godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do zatrzymania podejrzanych o włamanie do mieszkania. W tej sytuacji najważniejsza była szybka reakcja na zdarzenie.

Do przestępstwa doszło 1 marca br. tuż po godz. 13. w Stalowej Woli przy ulicy Poniatowskiego. Świadek tego zdarzenia widząc dwie podejrzane osoby, które próbują otworzyć drzwi jednego z mieszkań natychmiast powiadomił policję. Zaraz po tej informacji funkcjonariusze zatrzymali 42-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę i znaleźli skradzione z mieszkania rzeczy. Odzyskane mienie trafiło do poszkodowanej. Sprawcy tego zdarzenia zostali tymczasowo aresztowani.

Komendant przyznał, że zaangażowanie i brak akceptacji dla osób popełniających przestępstwa powinny być przykładem godnym naśladowania dla innych obywateli, a odwaga i rozsądek, zasługują na pochwałę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code