Policjanci radzą – zadbaj o swoje mienie w czasie wypoczynku

Data dodania: 1 lipca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Korzystając z nieuwagi wypoczywających złodzieje mają ułatwione zadanie. Wokół kąpielisk giną więc pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe i inne cenne przedmioty. Zgłoszeń o kradzieżach w okresie wakacyjnym jest więcej. Stalowowolska Policja apeluje o ostrożność. 

Upalna pogoda sprawia, że plaże w pobliżu basenów i kąpielisk wypełniają się ludźmi. To idealna okazja dla kieszonkowców. Do kradzieży dochodzi, gdy wypoczywający korzystają z kąpieli, a ich rzeczy pozostawione są bez opieki.

Jak uniknąć kradzieży? Pamiętajmy, by nie zostawiać bez opieki swoich rzeczy na zatłoczonym kąpielisku. Mimo że milej jest ruszyć do wody ze znajomymi, warto, by jedna osoba została na brzegu i dopilnowała, aby nic nie zginęło. Możemy też poprosić osoby, które wzbudziły nasze zaufanie i są w pobliżu naszych rzeczy o przypilnowanie ich.

Oczywiście nie zostawiajmy niczego cennego na widoku. Trzymajmy portfel głęboko ukryty w torebce lub wewnętrznej kieszeni marynarki. Chowajmy również telefony, bo to one najczęściej padają łupem złodziei. Torby, plecaki, a nawet ubrania pozostawione bez opieki są łatwym celem dla przypadkowego kieszonkowca.

Przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się bez przykrych incydentów.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code