Policjanci z Zaklikowa rozwiązali zagadkę kradzieży z włamaniem

Data dodania: 3 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Do włamania doszło 20 lutego br. w Zaklikowie. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że złodziej wykorzystując nieobecność właścicielki wyrwał drzwi z zawiasów i po dostaniu się do domu ukradł pieniądze w kwocie 1000 złotych. 

Podjęte w tej sprawie działania bezpośrednio po włamaniu nie doprowadziły do ustalenia ich sprawcy. Pomimo tego funkcjonariusze prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, gromadzili dowody. 

Funkcjonariusze ustalili, że związek z włamaniem ma 35-letni mieszkaniec Zaklikowa. Policjanci zatrzymali go. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy. Było to 200 złotych. Resztę jak wynika z relacji 35-latka przeznaczył na zakup alkoholu i zabawek dla dziecka. 

Mężczyzna usłyszał zarzut włamania, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zaklikowie pod nadzorem stalowowolskiej prokuratury.

 Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code