Poszukiwany 85-latek odnaleziony

Data dodania: 1 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

Po kilkudziesięciu godzinach poszukiwań zaginiony 85-letni mieszkaniec Jastkowic został odnaleziony. Znaleźli go biorący udział w poszukiwaniach policjanci wraz z leśnikami. W akcji poszukiwawczej brali udział policjanci, strażacy ochotnicy, leśnicy, miejscowa ludność oraz ratownicy ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

Oficer dyżurny stalowowolskiej komendy wczoraj tuż przed godz. 11 otrzymał informację od rodziny 85-letniego mieszkańca Jastkowic o jego zaginięciu. Policjanci ustalili rysopis i ubiór zaginionego mężczyzny.   

Policjanci zmobilizowali siły i zaczęli szukać zaginionego – do poszukiwań włączyło się kilka patroli. Policjanci sprawdzili teren przyległy do miejsca zamieszkania zaginionego, przeczesywali leśne obszary. Do akcji poszukiwawczej włączały się kolejne siły. Zaginionego szukali policjanci, strażacy ochotnicy, leśnicy oraz miejscowa ludność. W sumie było to kilkadziesiąt osób. Wieczorem do poszukiwań włączyli się również  ratownicy ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. 

W trakcie poszukiwań dzisiaj po godz. 10. policjanci wraz z leśnikami zauważyli w lesie zaginionego mężczyznę. Funkcjonariusze otoczyli go opieką, okryli kocami  i dali ciepły napój. 85-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli składa podziękowania wszystkim, którzy pomogli w poszukiwaniu 85-letniego mieszkańca Jastkowic.

Źródło: KPP

  1. KarateGi

    Zaginiony staruszek miał ogromne szczęście że w porę go odnaleziono. W tym wieku, o tej porze roku kilkadziesiąt godzin poza domem w dodatku w lesie niesamowicie zagraża życiu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code