Pożar przy ul. Sandomierskiej

Data dodania: 23 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

Wiosenne porządki, o których ostatnio głośno we wszystkich mediach zawitały także do Zaklikowa.

W dniu dzisiejszym 23.03.2015 r.  w godzinach przedpołudniowych Ochotnicza Straż Pożarna w Zaklikowie została zaalarmowana z powodu widocznych oznak dużego pożaru. Okazało się, że płonęły suche trawy na nieużytkach i łąkach, a także podszyt leśny, po lewej stronie ul. Sandomierskiej, tuż przy skraju dużego kompleksu leśnego.

Dzięki kierunkowi wiatru, który wiał od lasu, oraz szybkiej akcji gaśniczej OSP Zaklików pożar udało się opanować. Jednak w szybkim tempie spaleniu uległo kilka hektarów łąk i nieużytków, oraz podszyt w  skupiskach drzew i krzewów.

Przyczyną powstania pożaru i rozprzestrzenienia się ognia były zapewne wiosenne porządki. Płomienie zbliżyły się także na niebezpiecznie bliską odległość od posesji zamieszkałych przy ul. Sandomierskiej.

Już ponad 60 lat temu wybitny uczony Albert Einstein stwierdził, że dwie rzeczy są nieskończone – wszechświat i ludzka głupota, choć nie był pewien co do tej pierwszej. 

1 2 3 4 5 6 7 8

  1. Hrumka

    Podobno słychać ze potpalił to Pan Sroka ale też idzie wieść ze on nie zyje to wkoncy nie wiadomo

    Reply
  2. Kiper

    Jesienią obrodziły mi jabłka, mam ich kilka skrzynek 🙂 – czy ktoś wie jak zrobić domowym sposobem dobre wino z jabłek i czy to jest możliwe. 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code