Pyszny Festyn Jagodowy w Lipie

Data dodania: 22 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. na stadionie sportowym w Lipie odbyła się impreza plenerowa – XVI Jagodowy Festyn Rodzinny.

Impreza została zaplanowana z dużym rozmachem i była to największa impreza kulturalna na terenie Gminy Zaklików w bieżącym roku. Pozostałe imprezy tego typu jakie mają odbyć się w naszej gminie to Piknik Rodzinny w Zdziechowicach w dniu 10 lipca oraz Dni Zaklikowa – 23 i 24 lipca.

Przygotowano bardzo wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży a także dorosłych. Na scenie prezentowały się dzieci przedszkolne i szkolne z terenu gminy. Wystąpiły w wielu odsłonach zespoły taneczne: Kameleon, Sanna Cheerleaders, NowaSan, Akir, Promyk, oraz Pasja z Chwałowic i zespół taneczny ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Wystąpiły także dziecięce wokalistki i instrumentaliści. Rozegrano wiele rodzinnych zawodów sportowych i konkursów.

Tradycyjnie już przeprowadzono konkurs jedzenia pierogów z jagodami oraz konkurs na Lipską Jagodziankę.

Uczestnicy festynu mieli możliwość być bezpośrednimi świadkami akcji ratowniczej przeprowadzonej przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z OSP w Lipie – wyciągnięcia z pojazdu, który uległ wypadkowi, zakleszczonego wewnątrz kierowcy.

Koło Łowieckie „Głuszec”, którego zarys przedstawił prezes Sławomir Lubera wraz ze Stadniną Koni z Żabna wystąpiło z bardzo bogatą paletą darmowych atrakcji. Niezapomnianym wrażeniem dla dzieci była możliwość jazdy konnej i jazdy zaprzęgiem kucyków.

Oprócz możliwości obejrzenia ekspozycji Koła Łowieckiego “Głuszec” uczestnicy festynu obejrzeli pokazy sokolnicze, pokazy psów myśliwskich oraz wysłuchali sygnałów łowieckich w wykonaniu Sebastiana Szwedo.

Chętni mogli skosztować także przygotowanej przez Koło Łowieckie „Głuszec” pieczeni z dzika z kaszą gryczaną a także gorącego gulaszu. Nie zabrakło także ciastek i kapuśniaczków.

Zwycięzcom konkursów nagrody wręczał Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik oraz Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 13a 14 15 16 18 19 20 21 22 22a 22b 22c 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code