Równi wobec prawa – były burmistrz skazany

Data dodania: 27 stycznia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Przed Sądem Rejonowym w Kraśniku zapadł wyrok w sprawie byłego burmistrza Piotra Cz., którego prokuratura oskarżała o branie łapówek w zamian za posady w radach nadzorczych oraz wyłudzenie pieniędzy za wyjazd na narty w Alpy. 

Prokuratur żądał łącznej kary trzech lat pozbawienia wolności dla Cz. i taki właśnie wyrok zapadł na dzisiejszym posiedzeniu sądu w Kraśniku.

Zarzuty wobec byłego burmistrza dotyczyły uzyskiwania korzyści majątkowej w okresie od stycznia 2003 roku do marca 2007 roku od członków Rady Nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Łącznie Cz. miał otrzymać kwotę nie niższą niż 19 500 zł. Za ten czyn wymierzono mu karę dwóch lat pozbawienia wolności, karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych o wartości 30 zł/dzień, przepadek równowartości korzyści majątkowej osiągniętej z popełnienia przestępstwa, tj. 19 500 zł, oraz zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w organach administracji państwowej na okres trzech lat.

Kolejny zarzut wobec byłego burmistrza, jaki rozpatrywał sąd, to działanie na szkodę Miasta Kraśnik poprzez niekorzystne rozporządzenie mieniem i wprowadzenie w błąd dyrektorów miejskich szkół co do celu wyjazdu do Austrii w lutym 2008 roku. Na nieuzasadnionym wyjeździe budżet miasta miał stracić ponad 20 tys. złotych, a sam Cz. osiągnął korzyść majątkową w wysokości 2949 zł stanowiącą refundację kosztów wyjazdu jego i jego żony. 

Dalsze informacje w sprawie na stronie: Krasnik24.pl

Jest to ostrzeżenie dla wszystkich pełniących funkcje publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code