Rozbój w Stalowej Woli – sprawcy grozi od 2 do 12 lat więzienia

Data dodania: 25 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

Zaledwie kilkudziesięciu minut potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju, do jakiego doszło w sobotę w Stalowej Woli na ulicy Okulickiego. 28-letni napastnik pobił 42-letniego mężczyznę i zabrał mu zakupy i pieniądze. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 28-latek za swój czyn odpowie przed sądem.  

W sobotnie popołudnie kwadrans przed godz. 18 stalowowolscy policjanci otrzymali informację o rozboju, do jakiego doszło na ulicy Okulickiego. Z relacji 42-letniego pokrzywdzonego wynikało, że kiedy wracał z zakupów został zaatakowany przez młodego mężczyznę. Napastnik kilkukrotnie uderzył go w głowę, groził mu zabójstwem, a następnie zabrał reklamówkę z zakupami oraz pieniądze w kwocie około 200 złotych i zaraz po tym uciekł. 

W rozmowie z zaatakowanym mężczyzną policjanci ustalili rysopis, ubiór oraz kierunek ucieczki napastnika i natychmast przystąpili do poszukiwania przestępcy. 

Funkcjonariusze patrolowali pobliskie ulice, sprawdzali poddasza i piwnice bloków oraz przystanki i dworce. W trakcie patrolu ulicy 1-go Sierpnia policjanci zauważyli mężczynę, którego ubiór i rysopis odpowiadał napastnikowi. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów odrzucił reklamówkę, którą trzymał w rękach i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekającego. Okazało się, że był to 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był pijany, badanie alkomatem wykazało, że miał 2,58 promila alkoholu w organizmie. 

Pokrzywdzony mężczyzna rozpoznał porzuconą przez zatrzymanego 28-latka reklamówkę z zakupami jako swoją własność. Funkcjonariusze odzyskali też część ze skradzionych pieniędzy. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Wczoraj usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych oraz zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu. 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury. 

Źródło KPP Stalowa Wola

  1. Viki

    Dobrze że informuje za jaką głupotę można dostać nawet 12 lat. Swoi za poważniejsze rzeczy dostają najwyższą karę – naganę wzrokową. Stalowa to nasze miasto powiatowe, a teraz rządzi tam nasz Lucek – powodzenia.

    Reply
  2. AAA

    A co to ma do Zaklikowa…???? I rozumiem cos skopiować ze stalowka.net związanego z nasza miejscowością ale tego nie rozumiem

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code