Rozśpiewana Stalowa Wola

Data dodania: 8 maja 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W ostatnich dniach w Stalowej Woli miało miejsce szereg imprez muzyczno-wokalnych.

Przez kilka dni z rzędu z okazji Dni Stalowej Woli miały miejsce występy znanych i lubianych. W dniu 5 maja jeszcze w ramach trwających Dni Stalowej Woli na placu Piłsudskiego prezentowali się uczestnicy warsztatów wokalnych i muzycznych działających przy MDK.

W tym samym czasie dla fanów muzyki jazzowej Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Stalowej Woli zorganizowała również własny koncert na świeżym powietrzu, w wykonaniu nauczycieli i uczniów tej szkoły. Swój kunszt gry na instrumentach zaprezentowali: instrumenty klawiszowe – Ryszard Marchewka i Mateusz Strzempa, saksofon – Daniel Rogowski, gitara – Grzegorz Wziątka, perkusja – Przemysław Wójcik, trąbka – Marek Sękiel oraz (niecodzienny instrument na estradach) kontrabas – Wojciech Front. Wokaliści Alina Stępień i Maciej Witek zaśpiewali znane przeboje. Nad stroną akustyczną koncertu czuwali Andrzej Stępień i Daniel Rogowski.

A w dniu 7 maja z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski w rozwadowskim kościele odbył się z kolei koncert psalmów pn. „Pan mym pasterzem” w wykonaniu znanego wokalisty Marka Bałaty, oraz Orkiestry Symfonicznej z Zamościa, a także Chóru Kameralnego MDK Stalowa Wola.

Koncerty i prezentacje pokazują prawdopodobnie tylko częściowy obraz tego, jaki potencjał muzyczny i wokalny drzemie w naszej społeczności.

1 2 3 4 6 7 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code