Senior kolejną ofiarą oszustów

Data dodania: 15 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Dzisiaj przed południem 80-letni mieszkaniec Stalowej Woli stracił 25 tysięcy złotych, po tym jak wpuścił do domu dwóch mężczyzn. Złodziei poszukują stalowowolscy policjanci.

Przed południem stalowowolscy policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od 80-letniego mieszkańca Stalowej Woli, któremu dwaj mężczyźni skradli 25 tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że około godz. 9 do jego mieszkania zapukał mężczyzna. Powiedział, że jest ze spółdzielni i chce coś sprawdzić. 80-letni mężczyzna wpuścił go do domu. W trakcie rozmowy zapytał, czy ostatnio czegoś nie wymieniał. Mężczyzna przyznał, że w grudniu wymienił termę gazową. Wtedy poszedł on oglądać termę, a w tym czasie do domu wszedł drugi mężczyzna i powiedział, że jest z policji.

Rzekomy policjant poprosił 80-letniego mężczyznę o pokazanie pieniędzy ponieważ z jego relacji wynikało, że zatrzymani zostali fałszerze pieniędzy i trzeba sprawdzić, czy mężczyzna nie posiada fałszywych pieniędzy. Mężczyzna pokazał 700 złotych, a potem wziął z szafki 25 tysięcy złotych w banknotach dwustuzłotowych. Rzekomy policjant obejrzał banknoty i powiedział, że konieczna będzie wizyta w komendzie i polecił mężczyźnie ubrać się i zejść przed blok, gdzie będzie na niego czekać. Kiedy starszy pan ubrał się i wyszedł z mieszkania, przed blokiem nikogo już nie było. Wtedy zorientował się, że został okradziony i powiadomił stalowowolską policję, która szuka złodziei.

Policjanci przypominają! Złodziejom zależy, żeby wejść do mieszkania i zabrać coś cennego. Często działają w dwie osoby, wtedy jedna może wypełniać jakieś dokumenty, przeprowadzać kontrolę, a druga buszuje po mieszkaniu w poszukiwaniu cennych przedmiotów lub pieniędzy.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code