Tragiczny świąteczny weekend

Data dodania: 3 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Znów można mówić o tragicznie zakończonym świątecznym weekendzie. Pomimo, iż praktycznie we wszystkich serwisach informacyjnych w kraju, dziennikarze i Policja wzywają do rozważnego i bezpiecznego poruszania się po drogach, to nie wszyscy biorą sobie to do serca.

Plagą okazali się jak zwykle nietrzeźwi kierowcy. Policja w całym kraju zatrzymała ponad 900 osób, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W ten świąteczny czas doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób a ponad 250 zostało rannych. Liczby te są znacznie niższe od danych z ubiegłego roku, gdzie w tym samym okresie zginęło 38 osób, jednak i tak dane te są tragiczne. W czasie tego weekendu zginęło 8 pieszych.

Najbardziej jednak zastanawia bezmyślność kierowców, którzy siadają za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu. Przyjemność wątpliwa, niebezpieczeństwo duże a kara nieunikniona. Kara za jazdę w takim stanie, to pozbawienie wolności do lat 2, wysoka grzywna, oraz obligatoryjna utrata prawa jazdy nawet do 10 lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code