Uprawiał marihuanę w namiocie w mieszkaniu

Data dodania: 11 marca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Policjanci wydziału kryminalnego ze stalowowolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 38-latek uprawiał krzewy konopi indyjskich w specjalnym namiocie w swoim mieszkaniu. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z wydziału kryminalnego stalowowolskiej komendy uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi.

Sprawdzając tą informację policjanci pojechali do jednego z mieszkań w Stalowej Woli. W jednym z pomieszczeń ujawnili cztery doniczki z krzewami. Wszystkie znajdowały się w specjalnym namiocie, wentylowanym, sztucznie oświetlanym, z systemem nawadniania i sterownikami. Ponadto funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Całość została zabezpieczona. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że rośliny i susz to marihuana. Właściciel uprawy, 38-letni mieszkaniec Stalowej Woli, został zatrzymany.

Wczoraj, 38-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Zarówno posiadanie jak i uprawa są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code