Uratowany przed zamarznięciem

Data dodania: 18 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał o błąkającym się mężczyźnie. Policjanci odnaleźli tego człowieka. Był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Sygnał mieszkańca Zaklikowa uratował temu człowiekowi życie. W tym czasie temperatura wynosiła około minus 7 stopni i wiał silny wiatr. 

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny stalowowolskiej Policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie błąkającym się po ulicach Zaklikowa. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce i znaleźli tego człowieka. Okazało się, że jest on kompletnie pijany. Mężczyzna chwiał się na nogach, trudno było nawiązać z nim kontakt. Policjanci ustalili, że jest to 55-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce w powiecie janowskim.  

Sygnał mieszkańca uratował temu człowiekowi życie. Policjanci przewieźli pijanego 55-latka do komendy. Tu zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał 1,97 promila alkoholu w organizmie. Został umieszczony do wytrzeźwienia w policyjnych aresztach.  

Stalowowolscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne i nietrzeźwe – zgłaszajmy miejsca ich przebywania. Klatki schodowe, domki letniskowe czy piwnice, nie są odpowiednimi na przeczekanie zimy. Pamiętajmy, że szczególnej pomocy wymagają osoby będące pod wpływem alkoholu – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Źródło:  KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code