Uwaga na dzieci

Data dodania: 2 marca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Końcem 2015 i początkiem 2016 roku głośno było w Zaklikowie i okolicznych miejscowościach o próbach uprowadzenia dzieci przez osobę poruszającą się samochodem osobowym. Wygląda na to, że sprawcy przenieśli się w okolice Lublina.

Dziennik Wschodni.pl podaje informację, że kierowca audi proponował nastoletniej dziewczynce tysiąc złotych za przejażdżkę i zwiedzanie okolicy. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w podlubelskiej Krężnicy Jarej.

– Z relacji ojca dziecka wynika, że był on świadkiem tego zdarzenia. Stał na balkonie – mówi podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Na wysokości posesji przy dziecku zatrzymał się samochód marki Audi A3 w kolorze ciemnym. Mężczyzna miał zaproponować dziewczynce tysiąc złotych za „przelecenie okolicy”. Tak słowa mężczyzny zrozumiało zaczepione dziecko. Dziewczynka zaczęła krzyczeć „pedofil”. Jej ojciec wybiegł z domu i zaczął biec za odjeżdżającym samochodem.

O zdarzeniu poinformował też telefonicznie policjantów. – Patrole policji, zarówno oznakowane, jak też nieoznakowane, skontrolowały drogi na terenie tej gminy – kontynuuje podkom. Fijołek. – Nie natrafiły na takie auto. Wiemy tylko o marce samochodu, nie mamy numerów rejestracyjnych. Według relacji dziecka mężczyzna jechał sam. Miał ok. 30–35 lat. Nosił okulary. Ojciec dziecka złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie.

Policjanci apelują o zwiększenie czujności i opieki nad dziećmi, a o każdym podejrzanym zachowaniu należy niezwłocznie informować policję.

Źródło: Dziennik Wschodni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code