Uwaga na „wnuczka”

Data dodania: 17 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Dzięki swojej czujności dziewięć osób ze Stalowej Woli nie padło ofiarą oszusta. Sprawca działał standardowo – telefonował do seniorów podając się za będącego w potrzebie krewnego i prosił o pieniądze. W każdym przypadku próbował wyłudzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście mieszkańcy Stalowej Woli nie dali się oszukać, sprawdzając u rodziny, czy rzeczywiście bliscy potrzebują pomocy. 

O tym, że kampanie społeczne, komunikaty i apele Policji o rozsądek i ostrożność mieszkańców przynoszą skutek, można było przekonać się w minioną środę. Dziewięcioro seniorów ze Stalowej Woli nie dało się oszukać przestępcom, który dzwoniąc do stalowowolskich seniorów, próbowali wyłudzić różne sumy pieniędzy, podając się za krewnego.

Ze zgłoszeń mieszkańców Stalowej Woli, wynikało, że otrzymywały one telefony, w których rozmówca podawał się za krewnego, który znalazł się w potrzebie, ale nie chciał, aby informowano o tym pozostałą rodzinę. Prosił o duże sumy pieniędzy od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – tłumaczył to spowodowaniem wypadku.

Na szczęście każda ze starszych osób, po rozmowie z „potrzebującym krewnym” postanowiła sprawdzić rozmówcę kontaktując się z rodziną. Po zweryfikowaniu informacji okazywało się, że żaden z krewnych nie wiedział o co chodzi i nie prosił o żadne pieniądze. O próbie oszustwa seniorzy powiadomili stalowowolską Policję.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code