W Gościeradowie już jest w Kraśniku powstanie Rada Młodzieżowa

Data dodania: 6 kwietnia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Jeden komentarz

Ponad 200 samorządów w Polsce ma Rady Młodzieżowe. Najbliższa Rada Młodzieżowa funkcjonuje już w Gościeradowie. Wkrótce będą jednak kolejne, gdyż jeszcze w tym miesiącu odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik.

Powołanie młodzieżowej rady jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi i systematycznego angażowania jej w życie swojej społeczności, czego gorącym zwolennikiem jest Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk. Aby można było powołać radę młodzieżową należało wcześniej podjęć  w tej sprawie stosowną uchwałę przez Radę Miasta Kraśnik.

Do rady kandydować będą mogły osoby w wieku od 14 do 19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowane na pobyt czasowy. W skład Rady wejdzie 20 osób, wybranych w wyborach, które odbędą się już pod koniec kwietnia.

Młodzieżowa Rada Miasta Kraśnika będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych.

Oprócz Miasta Kraśnik do powołania Młodzieżowej Rady szykuje się także gmina Zakrzówek.

Źródło: krasnik24.pl

Droga młodzieży z zaklikowskiej gminy pomysł jest dobry – nic o nas bez nas.

  1. Lagodna Herta

    Swietny pomysl. Uwazam, ze w zaklikowska mlodziez takze powinna miec swoje przedstawicielstwo i sluzyc glosem doradczym w podejmowaniu waznych dla gminy decyzji. Pomysl powolania w Zaklikowie mlodziezowej Rady Gminy slyszy sie tutaj juz od wielu lat. Osobiscie mam nadzieje, ze radni obecnej kadencji zainteresuja sie tematem i jeszcze za ich kadencji taka rada zostanie powolana.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code