W trosce o chorych

Data dodania: 4 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

Standardy czasowe dowozu chorych do szpitala z terenu gminy Zaklików i gminy Radomyśl są obecnie zachowane i są zadowalające. Chorzy wymagający pomocy pogotowia ratunkowego mogą uzyskać pomoc w kilka lub najwyżej kilkanaście minut od zgłoszenia. Wszystko za sprawą nowych rozwiązań organizacyjno-logistycznych.

Od września 2014 r. na terenie Zaklikowa stacjonuje nowo zakupiona karetka pogotowia. Ambulans posiada wyposażenie medyczne a został zakupiony w lipcu 2014 r. za ok. 319 tys. zł. Zakup ambulansu został sfinansowany przez trzech partnerów publicznych tj. Gminę Zaklików  (130 tys. zł.), Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli (68 tys. zł.), pozostała kwota (120 tys. zł.) pochodziła z rezerwy Budżetu Państwa.

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli dzierżawi odpłatnie pomieszczenie garażowe dla pojazdu oraz pomieszczenie socjalne dla zespołu medycznego, które usytuowane są w Zaklikowie przy ul. Targowej 2 (baza ZUK).

Zespół medyczny składa się z dwóch ratowników medycznych i kierowcy ambulansu, którzy w systemie naprzemiennym pełnią całodobowe dyżury. Intencją tych działań było skrócenie w maksymalnym stopniu czasu reakcji pogotowia ratunkowego na zgłoszenia pochodzące głównie z terenu gminy Zaklików i gminy Radomyśl.

IMG_9879IMG_9883

 

  1. miki

    malec ty ignorancie przecież Wójcik dla siebie karetki nie kupił,a dlaczego tak mało komentarzy,zatkało was

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code