W Zaklikowie Dzień Dziecka rozpoczęli mali wędkarze

Data dodania: 31 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

Już w sobotę 30 maja 2015 r. w Zaklikowie rozpoczęto uroczyste obchody Dnia Dziecka. Zarząd Koła Nr 10 Polskiego Związku Wędkarskiego w Zaklikowie właśnie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizował zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat.

Uczestnicy zawodów nie musieli posiadać karty wędkarskiej. Zawody rozgrywano metodą spławikową, z podziałem na trzy kategorie wiekowe chłopców: 5-8, 9-12 i 13-16 lat oraz na jedną kategorię dziewcząt.

Zbiórkę dzieci wraz z opiekunami wyznaczono na godz. 8:00 przy „Żabim Młynie”. Zawody odbyły się w godz. 8:30-11:30 na zbiorniku Zalew w Zaklikowie.

Do zawodów stanęło łącznie 25 dzieci – dziewcząt i chłopców z Zaklikowa i Zdziechowic. Organizatorom i uczestnikom zabawy pogoda dopisała znakomicie.

Zawody przebiegały w ten sposób, że najpierw przeprowadzono losowanie stanowisk. Do kilku stanowisk wyznaczono sędziego, który dokonywał pomiaru złowionej ryby, którą natychmiast wrzucano z powrotem do wody.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na gorący wojskowy bigos, a wszystkie dzieci dodatkowo na hamburgera. Bigos został przygotowany pod okiem doświadczonego kucharza Władysława Żelaznego, który jak mówi – gotował w wojsku dla kilku tysięcy żołnierzy i nigdy nie znalazł się kotle.

Następnie podsumowano i ogłoszono wyniki zawodów. Dzieciom wręczono piękne puchary, medale i wiele innych upominków. Radość dzieci trwała długo, bo każde dziecko było wyczytywane kilkakrotnie i podchodziło kilka razy po odbiór pucharów, upominków i medali. Widoczne było, że dla najmłodszych uczestników były to duże pozytywne przeżycia.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali członkowie PZW – Andrzej Słapczyński – Prezes Zarządu, Dariusz Olszowy – I W-ce Prezes Zarządu ds. sportu wędkarskiego, Krzysztof Wojniak – III W-ce Prezes ds. ochrony wód, Władysław Żelazny – Skarbnik, Sławomir Spasiuk – Członek Zarządu ds. młodzieży, oraz opiekunowie dzieci.

Impreza ta została częściowo dofinansowana przez Burmistrza Miasta Zaklików. W imieniu PZW upominki dzieciom wręczał prezes Andrzej Słapczyński, a w imieniu burmistrza Aneta Łosek – Sekretarz Gminy i Dorota Jaśkiewicz – Inspektor ds. księgowości budżetowej.

Organizatorzy za pośrednictwem MiastoZaklikow.pl już zapraszają wszystkie dzieci do udziału w następnych zawodach wędkarskich, które są przygotowywane na koniec miesiąca sierpnia na „pożegnanie wakacji”.

Jest to piękny sposób na bezpośredni kontakt najmłodszych z naturą, zwłaszcza, że wszystkie rybki przeżyły te zawody i zabawę dzieci.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

  1. Łagodna Herta

    Gratulacje dla organizatorow. Swietny pomysl, doskonala organizacja, co widac na rozesmianych buziach dzieciaczkow.

    Reply
  2. cały

    To piękna idea i sposób miłego spędzenia czasu dzieciaków z opiekunami (rodzicami) … .Wędkarze .. gratuluje pomysłu, brawo !!!! godne do nasladowania przez inne koła PZW.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code