W Zaklikowie kierowca ujął nietrzeźwego kierowcę

Data dodania: 14 grudnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 60-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę seata. Jadącego całą szerokością jezdni kierowcę zauważył świadek, który postanowił ująć stwarzającego niebezpieczeństwo kierowcę i przekazać w ręce policji. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu kraśnickiego.

Świadek zdarzenia powiadomił w piątek wieczorem dyżurnego stalowowolskiej Policji, że kierowca seata może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jadący ulicą Rozwadowską w Zaklikowie kierowca seata leona poruszał się całą szerokością jezdni i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Styl jazdy kierującego seatem wzbudził uzasadnione obawy u jadącego za nim kierowcy. Mężczyzna postanowił udaremnić jazdę kierowcy seata i zawiadomić policję. Doszło do ujęcia obywatelskiego.

Gdy patrol przyjechał na miejsce, świadek przekazał go w ręce policjantów. Podczas legitymowania od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało, że 60-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego miał 3,04 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 60-letniemu mężczyźnie grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenie lub pozbawienie do 2 lat a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code